21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości I Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, dobroć, bezinteresowną pomoc, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste -  bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

W tym dniu do kręgu życzliwych i uśmiechniętych ludzi postanowiły dołączyć dzieci z naszej świetlicy szkolnej. Z tej okazji zaproponowaliśmy uczniom wiele ciekawych zadań. Na zajęciach rozmawialiśmy o życzliwości, dobrych manierach, zachowaniu się w szkole i miejscach publicznych. Oprócz rozmów, był też czas na kolorowe prace plastyczne. Uczniowie przygotowywali ordery życzliwości, wybrali najbardziej życzliwych uczniów i  brały udział  w zabawach integracyjnych mających na celu uświadomienie tego jak łatwo być życzliwym.

Wychowawcy świetlic:

Adrianna Ondycz