Uczniowie na warsztatach Nordic Walking

20 maja 2024 grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w warsztatach w ramach projektu edukacyjnego TURYSTYKA – REKREACJA – EKOLOGIA organizowanego przez Pałac Młodzieży dla najaktywniejszych członków SKKT. Tym razem była to:  „Turystyczna gra terenowa na orientację z wykorzystaniem kijów do nordic walking”. Zajęcia prowadził instruktor Pan Łukasz Wójcik w Parku Kasprowicza na „Psiej Polanie”. Pan Łukasz przybliżył nam historię powstania dyscypliny Nordic Walking jak również opowiedział skąd ona pochodzi. Po krótkim wprowadzeniu przyszła kolej na praktykę. Po rozgrzewce oraz pokazie i przećwiczeniu techniki chodzenia z kijami ruszyliśmy na spacer najbardziej znanymi miejscami w Parku. Odwiedziliśmy Pomnik Trzech Orłów, jeziorko Rusałka i Amfiteatr. Po zdjęciu pamiątkowym przy rzeźbie Ogniste Ptaki W. Hasiora ruszyliśmy na podsumowanie warsztatów. To była bardzo udana i wartościowa wycieczka.

Opracowała: Ewa Gąsiorowicz