Uczniowie w bibliotece podczas konkursu

Szkoła Podstawowa Nr 37 zorganizowała wyjątkowy konkurs czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas trzecich. To wydarzenie, które odbyło się 6 maja 2024 roku, zostało starannie przygotowane przez panią Iwonę Nuszkowską i panią Magdalenę Włodarz. Celem konkursu miało na być rozwijanie umiejętności czytania oraz rozumienia tekstów wśród najmłodszych uczniów. W konkursie wzięło około trzydziestu uczniów, którzy mieli sprawdzić swoje zdolności na tle rówieśników. Zadaniem uczniów było przeczytanie tekstu , a następnie odpowiedzenie na pytania sprawdzające ich zrozumienie treści. Tekst był dobrany , tak aby był odpowiedni dla poziomu klasy trzeciej i jednocześnie stanowił wyzwanie dla najmłodszych czytelników. Atmosfera konkursu była pełna skupienia, ale też radości i entuzjazmu. Uczniowie z zapałem podchodzili do kolejnych pytań. Po zakończeniu części pisemnej uczniowie mieli okazję porozmawiać o przeczytanym tekście, co sprzyjało rozwijaniu umiejętności dyskusji i wymiany spostrzeżeń.

Organizacja tego typu wydarzeń jest niezwykle ważna, ponieważ wspiera rozwój kluczowych umiejętności wśród dzieci. Umiejętności czytania ze zrozumieniem jest fundamentem edukacji i otwiera drzwi do dalszej nauki.

Szkoła planuje kontynuować tradycję organizowania tego konkursu, zachęcając kolejne roczniki do uczestnictwa i rozwijania swoich zdolności.

Najlepsi uczniowie zostaną nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.

Pierwsze miejsce zajęła Natasza Ziętala z klasy 3b, drugie miejsce przypadło Hobertowi Wiktor z klasy 3b, a trzecie miejsce zdobył Kajetan Kubiak z klasy 3e,

Wyróżnienia otrzymali: Kaja Markiewicz z 3b i Wiktoria Wieczorek z 3b

Organizatorzy: