29 maja nauczyciele wychowania -fizycznego zorganizowali w naszej szkole Dzień Sportu Szkolnego.
Na boisku do piłki nożnej nasi uczniowie rozegrali mecze finałowe Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej klas VII i VIII. W meczu o 3 miejsce zmierzył się zespół klasy 7d i klasy 8b. Ostatecznie ,po zaciętej walce zwyciężyli chłopcy z klasy 7d i tym samym zajęli 3 miejsce w szkole.
W meczu finałowym klasa 8a walczyła z klasą 8c. Wygrała drużyna z klasy 8c zdobywając tytuł Mistrza Szkoły w piłce nożnej. Były pamiątkowe puchary,medale i dyplomy, które ufundowała dla uczniów Rada Rodziców.

Jednocześnie na bocznych boiskach można było spróbować swoich sił w różnych ciekawych konkurencjach:

  • skokach na skakance(kto więcej?),
  • skoku w dal z miejsca(kto dalej?),
  • kapkowaniu(kto więcej?),
  • kręceniu hula-hop(kto dłużej?),
  • odbiciach piłeczki do ping-ponga(kto więcej?),
  • desce(kto dłużej?),
  • rzutach do kosza na czas(kto więcej?),
  • chwytaniu piłeczki tenisowej(kto więcej?).

Odbył się też towarzyski mecz ,,Zdobywanie sztandaru.

Upominki dla zwycięzców powyższych konkurencji ufundowała również Rada Rodziców, która dodatkowo przygotowała dla każdej klasy worek ze słodyczami. Dodatkową zachętą w postaci upominków za uczestnictwo, były breloczki tematyczne wydrukowane na drukarce 3D, zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości. 

Wszyscy się świetnie bawili, kibice kulturalnie kibicowali a zawodnicy walczyli w duchu ,,fair -play".

 

Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć