Spotkanie autorskie w szkolnej bibliotece

Dnia 27 maja uczniowie klas III uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci- panią Kamilą Bondarowicz.

Takie spotkania są aktywną zachętą do czytania. Rozwijają wrażliwość uczniów i upowszechniają szeroko pojętą kulturę języka. Uczniowie chętniej sięgają po książkę, której autora bezpośrednio poznali. Bezpośredni kontakt z pisarzem/ pisarką i możliwość  zdobycia autorskiej dedykacji to prawdziwa przygoda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją czytelniczą wyprawę w tajemniczy świat bajek i przygód.

Podczas naszego spotkania pani Kamila przybliżyła młodym czytelnikom swoją twórczość, opowiadała w jaki sposób powstawały jej nowe książki, odpowiadała na pytania dzieci. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, angażując się w rozwiązywanie wierszowanych zagadek i zgadywanek oraz z uwagą słuchając opowiastek o dziecięcych bohaterach. W miłej atmosferze wysłuchali czytanych przez autorkę fragmentów zabawnych przygód „Ignacego pod Żaglami”.  Mamy nadzieję, że takie wydarzenie literackie  obudzi czytelnicze zainteresowania wśród naszych uczniów oraz zachęci ich do obcowania z niezwykłym światem literatury. A Panią Kamilę Bodnarowicz mamy nadzieję jeszcze gościć w czytelni naszej szkoły.