Za nami bardzo ważne, szkolne wydarzenie.

W dniach 20- 23 maja w SP 37 odbyły się uroczystości związane z obchodami Dni Patrona – kpt. ż. w. Antoniego Ledóchowskiego. W uroczystej akademii wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Wincenty Ledóchowski – syn patrona wraz z żoną Anną.

Uczniowie przypomnieli sylwetkę patrona szkoły – Antoniego Ledóchowskiego. W trakcie części artystycznej publiczność mogła obejrzeć występy taneczne, recytatorskie i wokalne.
Obchody Dnia Patrona Szkoły są od lat wpisane w tradycję naszej szkoły. Staramy się w sposób szczególny czcić pamięć o naszym patronie  kpt. ż. w. Antonim Ledóchowskim.
Do najważniejszych sposobów przybliżania naszej społeczności szkolnej sylwetki Patrona należy wymienić organizowanie uroczystych apeli, tworzenie klasowych i szkolnych Kącików Patrona, przeprowadzenie w każdej klasie lekcji przybliżającej postać Patrona, organizowanie klasowych i szkolnych konkursów wiedzowych, plastycznych, literackich o Patronie, zwiedzanie muzeum morskiego w szkole. Uczniowie przygotowali również spotkania dla wszystkich klas, w czasie których obejrzeliśmy prezentację i wysłuchaliśmy przepięknej recytacji oraz szant. Na lekcjach matematyki uczniowie wykonywali zadania o tematyce marynistycznej, na geografii plakaty dotyczące miejsc, w których bywał kapitan Antoni Ledóchowski.
Mieliśmy również przyjemność obejrzeć wystawę akrostychów – krótkich utworów lirycznych stworzonych przez uczniów w czasie lekcji języka polskiego, a dopracowanych artystycznie na lekcjach plastyki.

Dni Patrona za nami…
Jakie piękne emocje towarzyszyły nam w trakcie ich obchodów można obejrzeć w Galerii i na filmikach z występów.

Iwona Rybeńska