Plakat, podziękowania z dnia pszczoły

Dnia 20 maja w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pszczół. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły ubrane w pszczele- żółto- czarne barwy.  Wszyscy aktywnie włączyli się w działania, których celem było budzenie świadomości na temat pożyteczności pszczół oraz pomoc w ich przetrwaniu.  Dzięki wyeksponowanym materiałom edukacyjnym, dzieci mogły dowiedzieć się jakie znaczenie ma praca pszczół  dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu, cykl życia pszczoły.  Miały  okazję przyjrzeć się elementom stroju  pszczelarza, a nawet samym, przymierzając kombinezon czy kapelusz pszczelarski, wcielić się w jego rolę. Świetną zabawą było również pozowanie do zdjęć w naszej pszczelej fotobudce.

Uczniowie bardzo aktywnie  i ochoczo włączyli się w akcję "Adoptuj pszczołę".  Zebrana na ten cel kwota została przekazana organizacji Greenpeace, która w tym roku wyjątkowo pochyli się nad Wielkim Testem Miodu. Hojność naszych Pszczelich Bohaterów pozwoliła nam na adoptowanie aż 165 wirtualnych pszczół!