Regulamin użytkowania obiektu

1. Zastrzega się możliwość wyłączenia boiska z użytkowania w przypadku konieczności konserwacji.
  2. Korzystanie z obiektu sportowego jest bezpłatne.
  3. Użytkownicy korzystają z boiska na własną odpowiedzialność.
  4. Za zniszczenia wynikające z nienależytego użytkowania boiska i urządzeń sportowych znajdujących się na terenie obiektu odpowiedzialność finansową ponosi osoba, która dopuściła się zniszczeń, a w przypadku osób niepełnoletnich, prawny opiekun.
  5. Korzystający z obiektu są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania regulaminu, przepisów p. poż. i bhp, a także poleceń wydanych przez przedstawiciela zarządcy oraz zachowanie porządku, czystości i estetyki na terenie całego obiektu i w jego bezpośrednim otoczeniu.
  6. W celu zapewnienia bezpiecznego korzystania z obiektu sportowego zabrania się:
    1. wspinania się na ogrodzenia i urządzenia sportowe,
    2. przestawiania bramek i wyciągania mocowań urządzeń sportowych,
    3. zaśmiecania terenu i niszczenia roślinności,
    4. dewastowania urządzeń sportowych oraz ogrodzeń,
    5. korzystania z uszkodzonych lub niestabilnych urządzeń sportowych,
    6. zakłócania porządku i używania słów wulgarnych,
    7. palenia ognisk oraz wnoszenia materiałów pirotechnicznych i szkodliwych substancji chemicznych,
    8. wprowadzania zwierząt,
    9. wjeżdżania hulajnogami, rowerami, motorowerami, motocyklami i samochodami,
    10. palenia papierosów/e-papierosów, spożywania napojów alkoholowych lub innych środków odurzających,
    11. wstępu osobom pod wpływem alkoholu, środków odurzających i psychotropowych lub innych podobnie działających substancji.
    12. korzystania z boiska po zmroku.
    13. Załatwiania potrzeb fizjologicznych
    14. Tankowania maszyn na nawierzchniach sportowych

Dodatkowe wymagania dot. murawy z trawy naturalnej

1. Zakaz kopania dołów.
  2. Zakaz jeżdżenia wszelkimi pojazdami (rowery, sanki, motory, samochody itp.), z wyłączeniem maszyn wykorzystywanych do pielęgnacji trawy.
  3. Zakaz puszczania baniek mydlanych oraz używania chemii gospodarczej.
  4. Zakaz składowania wszelkich materiałów.
  5. Zakaz stawiania konstrukcji (zamki dmuchane, baseny, sceny, trampoliny itp.), z wyłączeniem konstrukcji rozstawionych na specjalistycznych matach do maks. 6h.
  6. Zakaz piknikowania, rozkładania kocy, ręczników itp.
  7. Zakaz wchodzenia na mokrą, zaśnieżoną, oszronioną lub zmarzniętą murawę.
  8. Zakaz deptania trawy w niskich temperaturach (ryzyko wystąpienia pleśni pośniegowej oraz innych chorób grzybowych).
  9. Zakaz otwierania skrzynek z elektrozaworami i ingerencji w system nawadniania.
  10. Zakaz uprawiania intensywnych treningów siłowych przebywających nawierzchnię trawiastą (tzw. siatkonogi, drabinki itp.)
  11. Zakaz wchodzenia na płytę boiska w obuwiu lekkoatletycznym z kolcami.
  12. Zakaz organizowania imprez masowych.
  13. Zakaz żucia gumy oraz jedzenia.
  14. Boisko może być użytkowane w obuwiu typu lanki oznaczone symbolem FG (Firm Ground) / AG (Artificial Ground) albo typu turfy.

Boisko służy JEDYNIE do uprawianiu sportu, wszystkie inne czynności są zabronione.

Maksymalne obłożenie murawy: 10h tygodniowo

Dodatkowe wymagania dot. nawierzchni poliuretanowej

1. Zakaz jeżdżenia po nawierzchni bieżni na wrotkach, motocyklach, rowerach i hulajnogach.
  2. Zakaz ustawiania na nawierzchni bieżni przedmiotów o ostrych krawędziach i dużych naciskach punktowych
  3. Nawierzchnię poliuretanową można użytkować wyłącznie w obuwiu sportowym: kolce lub inne obuwie o podeszwie płaskiej.
  4. Zakaz wchodzenia na bieżnię w korkach

Wykaz telefonów alarmowych: