DRODZY UCZESTNICY SKKT

W związku ze zbliżającymi się rajdami w ramach Leśnych Sobót prosimy o dostarczenie książeczek do weryfikacji.

Czekamy do 12 września 2019 r.

Książeczki można przynosić do sali nr 8.

Do zobaczenia!!!

29.09.2018 roku rozpoczęliśmy Inaugurację roku szkolnego 2018/2019 z Leśnymi Sobotami. Piękna pogoda nigdy nas nie zawiodła, więc i tym razem towarzyszyło nam ciepłe jesienne słońce. Wędrówkę rozpoczęliśmy czarnym szlakiem na Skórczą Górę. Tam na słonecznej polanie mogliśmy się posilić i odpocząć przed dalszą drogą wokół Jeziora Szmaragdowego. Meta rajdu zorganizowana była przy Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe-Zdroje”. Na miejscu czekało na nas wcześniej rozpalone ognisko a dla wszystkich chętnych rozmaite konkursy z nagrodami. Niespodzianką okazał się przyjazd i możliwość oglądania wozu Straży Pożarnej zaś Centrum Edukacji udostępniło do zwiedzania salę z żywymi okazami wybranych gatunków owadów.

Opiekunowie SKKT: Ewa Gąsiorowicz i Ewa Wolanicka

12 maja 2018 roku nasze Koło Turystyczne wybrało się na XXII Rajd im. Bolesława Czwójdzińskiego. Rajd upamiętnia dokonania patrona szkoły, który był pionierem krajoznawstwa i turystyki na Pomorzu Zachodnim. Bolesław Czwójdziński był wybitnym przewodnikiem turystycznym i miłośnikiem wędrówek pieszych i rowerowych. Z pasją zwiedzał miasta. Na wszystkich swoich wyprawach robił szczegółowe notatki i szkice, dokonywał pomiarów zabytków architektury i przyrody a także katalogował je. Sam oprowadził około 1500 wycieczek.Przyczynił się do powstania schronisk turystycznych w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Dziwnowie oraz równocześnie kół i oddziałów PTTK w tych miejscowościach. My natomiast z wielką przyjemnością uczestniczyliśmy w wędrówce po Kijewie i uroczych okolicach Płoni. Zaś na koniec wyprawy czekał na nas odpoczynek na trawie i smakowite kiełbaski z ogniska. Dużą radością i wielkimi brawami nagrodziliśmy jedną z uczestniczek naszej szkoły Weronikę Łazińską za zdobycie 2 miejsca w konkursie o Puszczy Bukowej.

Opiekunowie SKKT:

Ewa Gąsiorowicz i Ewa Wolanicka

Zbiórka chętnych do wspólnej wędrówki godzina 9:25 powrót około 14. Zabieramy ze sobą kanapki, napoje, kiełbaski,

2 bilety 1zł oraz książeczki turystyczne.

• TRASA: pętla MZK Kijewo - szlak czarny - Kijewko - droga przy torowisku - Lipa św. Ottona - ZS Nr 11 - 8 km.

Prowadzenie: Janusz Wesołek

Na mecie rajdu będą dostępne dodatkowe atrakcje:

• pamiątkowe znaczki , konkursy z nagrodami ( w tym konkurencje sportowe, konkurs wiedzy o Puszczy Bukowej i patronie szkoły Bolesławie Czwójdzińskim)
  • turystyczne śpiewanie, ognisko                                                                                                                                                                                                                                                                  Opiekunowie SKKT:

Ewa Gąsiorowicz i Ewa Wolanicka