28 września odbyła się 1070 Leśna Sobota. Było to pierwsze inauguracyjne spotkanie. Ruszyliśmy z naszej szkoły na miejsce zbiórki-przystanek Las Arkoński. Z Panią Elą, która prowadziła rajd maszerowaliśmy przy pięknej słonecznej pogodzie do ruin Wieży Quistorpa. Miejsce choć mocno już zniszczone daje wyobrażenie jak wspaniałym było kierunkiem do spacerów i wypoczynku za czasów swojej świetności. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy jeszcze zielonym lasem w kierunku Polany Białej. Tam na miejscu czekało już rozpalone ognisko, gdzie można było upiec kiełbaski. Po posiłku nadszedł czas na atrakcje. Dzieci i młodzież z wielkim zaciekawieniem oglądali pokazy magika. Wynajęty Animator zadbał o dobry nastrój i ruch na świeżym powietrzu. Konkurencje takie jak: przeciąganie liny, wyścig w tunelach czy przeskakiwanie kafelków rozbudziło ducha rywalizacji i było okazją do integracji oraz spontanicznych okrzyków radości. Słodki poczęstunek zakończył nasze spotkanie i grupy wraz z opiekunami ruszyli w drogę powrotną.

Opracowała: Ewa Gąsiorowicz