Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Rozpoznawanie barw, to umiejętność, której dziecko się uczy.

Dzieci, które zachęcane są do zabaw z użyciem różnych barw, stają się bardziej wrażliwe na sztukę i piękno. Ciekawą formą nauki i utrwalenia barw jest słuchanie wierszy i piosenek, wykonywanie prac plastycznych, zabawy tematyczne ruchowe, zabawy badawcze, czyli jednym słowem doświadczanie kolorów wszystkimi zmysłami.

Uczniowie na zajęciach świetlicowych poznali różne ciekawostki na temat barw. Zaobserwowali niezliczoną ilość kolorów, która otacza nas na każdym kroku. W toku aktywności plastycznej eksperymentowali z kolorami, mieszając je i samodzielnie dochodząc do zasad kompozycji.

Podczas zajęć ruchowych wykorzystano również kolorowe maty, na których świetnie się bawili.

Dzięki materiałom plastycznym otrzymanym w ramach programu  „Laboratoria Przyszłości” uczniowie poznali barwy podstawowe oraz możliwości i zasady tworzenia barw pochodnych. Efektem są przepiękne prace plastyczne.

Nauka poprzez kolory to świetna zabawa!