Mleko i olej czyli dwa składniki, które są łatwo dostępne. Jeśli dodamy do tego barwniki spożywcze może dać to naprawdę piękny efekt - przekonali się o tym ostatnio uczniowie z świetlicy 202.

Wystarczyło w małych pudełeczkach zabarwić mleko na różne kolory i przelać je za pomocą pipety do naczynia z olejem. Efekt jest zachwycający! Mleko i olej to substancje o różnych gęstościach, które nie lubią łączyć się ze sobą. Mleko, aby mieć jak najmniejszą styczność z powierzchnią oleju przyjmuje w nim najkorzystniejszy dla siebie kształ - ksztalt kuli. Stąd na powierzchni oleju tworzą się prześliczne kolorowe bąbelki.

Zajęcia te zaszczepiły w dzieciach  pasję do nauki i odkrywania świata! Zabawy nie było końca.

Wychowawcy świetlicy:

Agnieszka Bobkowicz