Świetlica w roku szkolnym 2023/2024 bierze udział w ogólnopolskim projekcie

edukacyjno – czytelniczym „BAJKI – POMAGAJKI”. Głównym celem bajkoterapii jest ochrona i wzmacnianie rozwoju psychicznego dziecka.

W pierwszym kwartale roku szkolnego zostały przeprowadzone następujące zajęcia:

WRZESIEŃ „MAŁY MIŚ I PRZYJACIEL KRÓLICZEK”

W ramach zajęć ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Bajki – pomagajki” dzieci wysłuchały bajki pt.”Mały miś i przyjaciel króliczek”. Była ona inspiracją do wspomnień i przeżyć, jakie towarzyszyły dzieciom w pierwszych daniach ich pobytu w szkole. Na zakończenie uczniowie wykonali piękne ilustracje do wysłuchanej bajki.

PAŹDZIERNIK  „JAK BĄBELEK POKONAŁ STRACH”

Na zajęciach dzieci poznały kolejnego bohatera bajek. Historia bojącego się ciemności pieska Bąbelka, pomogła im zrozumieć, że ciemność wcale nie jest taka straszna, a czyhające w niej potwory, duchy i straszydła, to tylko wymysł ich dziecięcej bujnej wyobraźni. Dzieci bawiły się cieniami wymyślając różne stworzenia :).  Na koniec wspólnej zabawy dzieci stworzyły prace plastyczne do wysłuchanego opowiadania.

LISTOPAD „LEW DRAPUŚ”

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Bajki – pomagajki”  dzieci zapoznały się z bajką pt. ”Lew Drapuś”. Uczniowie znają już pojęcie agresja i kłótnia. Rozmawialiśmy o tym w jaki sposób rozwiązywać konflikty rówieśnicze bez używania przemocy, złości i przykrych słów. Na zakończenie wykonaliśmy piękne radosne lwiątka, które jak „My”… są odważne, pomocne i oczywiście miłe dla innych.

Wychowawcy świetlicy:

Katarzyna Drożdżewicz