Zakończenie Leśnych sobót, uczestnicy

8 czerwca w Centrum Edukacji Leśnej Szmaragd odbyło się uroczyste zakończenie roku z Leśnymi Sobotami. Podczas Eko-Imrezy wszystkie dzieci, które stawiły się na mecie dostaly słodki poczęstunek. Chociaż nasza grupa początkowo nie zakwalifikowała się na atrakcje dodatkowe, na miejscu okazało się, że możemy skorzystać z każdego wejścia. Na początek zostaliśmy zaproszeni do „Sali Żywej” gdzie dzieciaczki oglądały z bliska różne gatunki owadów. Wykazały się też odwagą ponieważ kilka gatunków wylądowało bezpośrednio na ich rękach. Po pokazie był czas na grę terenową. Dostaliśmy mapkę, skoroszyt z wybranymi gatunkami owadów i ruszyliśmy na poszukiwania. Wcale nie było łatwo wyszukać oryginalnych rozmiarów owadów ukrytych w różnych miejscach Centrum Edukacyjnego. Daliśmy jednak radę a w nagrodę dzieci otrzymały gadżety i widokówki. Po grze zostaliśmy zaproszeni do podziemi. Tam wiele dowiedzieliśmy się o gatunkach nietoperzy zamieszkujących podziemne centrum oraz o ich zwyczajach. Przemierzając chłodne korytarze prowadzący przybliżył dzieciom nieco historię tego miejsca. Mieściła się tam dawniej jednostka straży pożarnej, której pracownicy opiekowali się tamtejszymi bunkrami.

To było bardzo udane pożegnanie Leśnych Sobót.

Opracowała: Ewa Gąsiorowicz