Kampania Dzieciństwo bez Przemocy ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą od 8 października do 19 listopada 2024 roku.

Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka. 

Inauguracja kampanii odbyła się 8 października br. w Sejmie RP.  Kampania pomyślana jest jako coroczne wydarzenie mobilizujące całe społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci. Instytucje, organizacje i firmy w całej Polsce podejmują w czasie trwania kampanii różne inicjatywy edukacyjne nt. ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Uczniowie z wybranych klas VII i VIII wzięli udział w lekcjach online, które odbyły się w ramach kampanii Dzieciństwo bez Przemocy 🎈. To propozycja dla całych klas, podczas których uczniowie i uczennice mogli zgłębiać tematy dotyczące relacji rówieśniczych, bezpieczeństwa w sieci oraz radzenia sobie z kryzysami psychicznymi. Dowiedzieli się, jak przeciwdziałać przemocy oraz jak stawiać granice w toksycznych relacjach 👇

Wszystkie lekcje były prowadzone przez ekspertów, praktyków i specjalistów 🤓 

Tematy, które poruszyliśmy na spotkaniach:

- "DOPAMINA – jak budować dobre relacjach rówieśnicze, a stawiać granice w tych toksycznych?"

- "Kryzys – co robić, gdy myślisz, że nie ma wyjścia?"

-  "Czy dziękować za propsy i za hejty? Lekcja o cyberprzemocy"

-  "Z jakim tematem mogę się skontaktować z telefonem zaufania? – zaufana lekcja o szukaniu wsparcia"

-  "Przemoc? Dowiedz się, jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc"

Lekcje będą odbywały się w czasie rzeczywistym i  trwały 45 minut
 
 
Sfinansowano z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości oraz ze środków Save the Children International. Partnerem Głównym jest Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
 

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Tagi - Popularne