Dzień Dinozaura - dzieci miały niezwykłą okazję poznać fascynujący świat dinozaurów podczas specjalnego Dnia Dinozaura na świetlicy szkolnej. Podczas zajęć zapoznały się z różnymi gatunkami dinozaurów, ich życiem, ciekawostkami oraz tym, czym się żywiły, rozwiązywały zagadki tematyczne. Największą atrakcją była praktyczna część zajęć, podczas której dzieci wykonały dinozaury z papierowych talerzyków, farb i papieru. Ich kreatywne prace zostały wykorzystane do stworzenia wystawy.

Dnia 6 marca uczniowie świętowali w świetlicy Dzień Kapelusza. Tego dnia dzieci podczas pobytu w szkole prezentowały na swoich głowach piękne kapelusze.  Odbyły się także zajęcia na temat różnych nakryć głowy oraz sposobów i okazji do ich noszenia. Dzieci wzbogaciły swoje słownictwo o nowe wyrazy, np. kapelusznik, toczek, kaszkiet i szyszak. Wykonały także prace plastyczno-techniczne: ozdobione różnymi materiałami kapelusze. Powstały ciekawe, wykonane według własnej inwencji, oryginalne nakrycia głowy.

21 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, czyli Dzień Kolorowej Skarpetki. Dzieci ze świetlicy bardzo chętnie przyłączyły się do akcji biorąc udział w zajęciach przygotowanych przez wychowawców. Celem zajęć było okazanie solidarności i wsparcia dla osób z zespołem Downa.

Wiosnę, która zawitała do naszej świetlicy szkolnej można dostrzec nie tylko po aktywności dzieci na boisku szkolnym, ale również po wystroju sal w przepiękne wiosenne prace plastyczne wykonane przez uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Piękne krokusy, przebiśniegi i narcyzy ozdobiły naszą świetlicę.

Święta Wielkanocne to radosny czas, który kojarzy się z wiosną, pisankami, kurczakami… Podczas zajęć na świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazję pozmawiać o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych z nadchodzącymi świętami. Rozwijali swoje zdolności plastyczne, manualne i kreatywność, wykonując różnego rodzaju ozdoby wielkanocne. Ozdoby wielkanocne trafiły na kiermasz świąteczny „Zastąp Zajączka Wielkanocnego”.

Dzień Marchewki - 4 kwietnia, obchodziliśmy Światowy dzień Marchewki. Tego dnia w każdym kraju promuje się to zdrowe, pomarańczowe warzywo. Uczniowie poznali właściwości  pro-zdrowotne marchewki, a także fakt, że marchewka ma też  inne kolory i właściwości (żółta, biała, fioletowa).  Obejrzeliśmy prezentacje z której dowiedzieliśmy się do czego możemy dodawać "dzisiejsze" warzywo. Dzieci wykonały prace techniczną – marchewkę.

5 kwietnia nasze świetliczaki obchodziły Dzień Sportu. Dzieci rozpoczęły dzień porannymi ćwiczeniami oraz quizem wiedzy sportowej. Następnie wykonały prace plastyczną „Moja ulubiona dyscyplina sportu lub mój ulubiony sportowiec”.

Wychowawcy świetlicy: Agnieszka Bobkowicz, Adrianna Ondycz, Agnieszka Pieprzyk, Joanna Zagórska