Można ją ćwiczyć na palcach, na kostkach obu dłoni, a nawet rymować. Najlepszym sposobem jest jednak nauczenie się jej na pamięć. Pewnie to trudne, ale szybko przekonasz się, z korzyści jej znajomości. Chcesz wiedzieć ile zaoszczędzisz podczas Black Friday? Przyda się na pewno tabliczka mnożenia. 17 listopada obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie przygotowywali plakaty, które zawisły na korytarzach szkoły. Pomysłów było nieskończenie wiele. Na lekcjach matematyki można było uzyskać tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Zasłużyli na niego ci uczniowie, którzy bezbłędnie rozwiązali zestaw działań. Tym, którym tym razem się nie powiodło, niech się nie zrażają. W  przyszłym roku szkolnym będziecie mieli kolejną szansę, żeby odnieść sukces. Zabawy było wiele. Mnożenie jest ważne. Mówi się nawet, że dobro się mnoży, ilekroć je dzielisz wśród ludzi. Zatem do dzieła! Mnóż i polub to matematyczne działanie. A smak sukcesu ze znajomości tabliczki mnożenia może być słodszy niż …. tabliczka czekolady J.

Nauczyciele matematyki