17 listopada uczniowie z naszej szkoły brali udział w warsztatach szkoleniowych na orientację Turystyczna Impreza na Orientację. Podczas wspólnego wyjścia część uczniów utrwaliła a część zapoznała się ze słownictwem oraz pojęciami dotyczącymi mapy i skali. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Mieliśmy szczęście ponieważ na samo wyjście przestało padać. Po krótkiej przeprawie dotarliśmy na miejsca gry przy skwerze na Placu Kościuszki. Prowadzący warsztaty Pan Kuba rozdał dzieciom mapy i wytłumaczył zasady. Kiedy wszystko było jasne a grupy nadały sobie  nazwy ruszyliśmy na poszukiwanie latarni- czyli punktów oznaczonych na mapie. Wszystko by było proste gdyby prowadzący nie wprowadził kilku błędnych punktów na mapie na których część dzieci się nie poznała. Uczestnicy zmieścili się jednak w czasie i każdy dostał drobny upominek za udział w grze.
Opracowała: Ewa Gąsirowicz