26 kwietnia 2024 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Lucjana Rydla 6 w Szczecinie uczniowie szczecińskich szkół podstawowych uczestniczyli w eliminacjach miejskich XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy turnieju sprawdzali swoje umiejętności w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach pieszo oraz rowerem, a także w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zorganizowanie miejskich eliminacji odbyło się przy wsparciu: Polskiego Związku Motorowego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Straży Miejskiej, GEO LAD,GEO BAJK, Turowski Rowery oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 37 w Szczecinie i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie Uczniowie naszej szkoły już od klasy czwartej przygotowywali się do udziału w turnieju. Na lekcjach techniki poznawali przepisy ruchu drogowego, znaki oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaowocowało to sukcesem w postaci zajęcia IV miejsca w klasyfikacji drużynowej (grupa 2).