10 października  w Szkole Podstawowej nr 37 w Szczecinie odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy dla uczniów klas pierwszych. Organizatorką wydarzenia była p. Katarzyna Karpina.

Szkolenie poprowadziła pani Karolina z Pogotowia Ratunkowego, która w przystępny sposób wyjaśniła, jak reagować w nagłych sytuacjach, takich jak omdlenia, skaleczenia czy zadławienia. Dzieci miały także okazję przećwiczyć techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) na fantomach. Samodzielnie obsługiwali sprzęt ratowniczy AED.

Dzięki tej inicjatywie uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę, ale także nabyli pewności, że w razie potrzeby będą potrafili odpowiednio zareagować. Szkoła Podstawowa nr 37 w Szczecinie z dumą kontynuuje działania mające na celu edukację w zakresie bezpieczeństwa, niebawem kolejni uczniowie wezmą udział w warsztatach.