Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera lub smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Mając to na uwadze, w środę 9 października w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Gier Planszowych. Była to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia uczniowie klas 1-6 przynieśli swoje planszówki do szkoły. Podczas wybranych lekcji oraz przerw na holu głównym, każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami w klasie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się nie tylko różnego rodzaju gry planszowe, ale także memory, domino, bierki, warcaby czy też karty. Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. To był przyjemny, radosny dzień, podczas którego dzieci przekonały się, że gry planszowe nie tylko są świetną rozrywką ale integrują również całe zespoły klasowe.