Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.To święto sprawia, że w zabieganym, codziennym życiu zatrzymujemy się na chwilę i wspominamy walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili życie dla ojczyzny. W naszej szkole cały tydzień podziwialiśmy biało- czerwone korytarze udekorowane kotylionami, flagami, prezentacjami o wolności. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. Chcemy, by nasi uczniowie cieszyli się, że żyją i uczą się w wolnej Polsce.W tym tygodniu w naszej szkole odbyły się akademie dla poszczególnych grup wiekowych. Uroczystości miały wyjątkową oprawę i w sposób wyjątkowy wybrzmiały piękne słowa miłości do Ojczyzny, wiary w wolność i szacunek do Polski. Odbyła się również wieczornica z okazji Święta Niepodległości na zajęciach z języka polskiego dla uczniów z Ukrainy. Podczas tych uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy oraz tańcem, co pozwoliło uczniom głębiej przeżyć tamte chwile.

Iwona Rybeńska