EDWARD – to skrót od European Day Without A Road Death – „ Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach”. W środę 20 września 2023r. uczniowie klasy 3e z SP 37 w Szczecinie wzięli udział w policyjnej akcji EDWARD. Uczniowie pod czujnym okiem policjantów rozdawali odblaski, gadżety przypominające o przepisach ruchu drogowego i maszerowali z transparentami. Projekt EDWARD ma za zadanie uświadomić nam, że kwestia bezpieczeństwa drogowego dotyczy nas wszystkich. Ten dzień stanowi doskonałą okazję do zachęcenia wszystkich użytkowników dróg do zmniejszenia ryzyka i poprawy bezpieczeństwa podczas prowadzenia samochodu, przemieszczania się pieszo, czy też rowerem. Kierowcy, rowerzyści i piesi przejeżdżający w środę w rejonie ul. Łubinowej zostali obdarowani przez uczniów m.in. odblaskami i zawieszkami przypominającymi o ograniczeniu prędkości. Wspólnie bierzemy odpowiedzialność za nasze bezpieczeństwo. Uczniowie klasy 3e wraz z wychowawczynią Martą Bas.