Dzień Głośnego Czytania w SP 37.
W piątek, 29 września 2023 r., w Szkole Podstawowej nr 37 w Szczecinie odbył się Dzień Głośnego Czytania. Była to okazja do promowania czytelnictwa i rozwijania umiejętności językowych uczniów. Czytanie odbywało się w auli szkoły, gdzie zgromadzili się uczniowie klas 1-3 oraz 4-6. Czytała Pani wicedyrektor Urszula Dąbrowska, która wybrała fragmenty z książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie klas młodszych słuchali „Bulinowych przygód”, a starsi fragmenty „Hobbita”. Dzień Głośnego Czytania jest częścią ogólnopolskiej akcji “Cała Polska czyta dzieciom”, która ma na celu zachęcanie rodziców i opiekunów do codziennego czytania dzieciom. Głośne czytanie ma wiele korzyści dla rozwoju dziecka: poprawia koncentrację, pamięć, wzbogaca słownictwo, wyobraźnię, kreatywność, empatiię i samopoczucie. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję i czytania dzieciom nie tylko w szkole, ale także w domu. Czytanie to najlepsza zabawa!