Dni Patrona za nami…

W dniach 19-23 maja 2025 r. po raz kolejny obchodziliśmy Dni Patrona – kpt. ż. w. Antoniego Ledóchowskiego. Obchody Dnia Patrona Szkoły są od lat wpisane w tradycję naszej szkoły. Staramy się w sposób szczególny czcić pamięć o naszym patronie kpt. ż. w. Antonim Ledóchowskim.

Do najważniejszych sposobów przybliżania naszej społeczności szkolnej sylwetki Patrona należy wymienić organizowanie uroczystych apeli, tworzenie klasowych i szkolnych Kącików Patrona, przeprowadzenie w każdej klasie lekcji przybliżającej postać Patrona, organizowanie klasowych i szkolnych konkursów wiedzowych, plastycznych, literackich o Patronie, zwiedzanie muzeum morskiego w szkole.

Od początku tygodnia korytarze naszej szkoły przyozdobione były obrazami i rysunkami o tematyce marynistycznej, Odbyły się uroczyste akademie, w których wzięli udział uczniowie klas 1-8, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Wincenty Ledóchowski – Syn Patrona wraz  z żoną Anną, kpt. ż. w.  Włodzimierz Grycner i kpt. jachtowy Tomasz Włoch. Tym razem goście mieli dla nas niespodziankę … podarowali naszej szkole dwie makiety żaglowców – Galeon i Karawelę. Obie makiety wzbogacą kolekcję marynistyczną naszej szkoły. 

Podczas akademii uczniowie przypomnieli sylwetkę Patrona Szkoły – Antoniego Ledóchowskiego. W trakcie części artystycznej publiczność mogła obejrzeć występy taneczne, recytatorskie i wokalne każdej klasy. Była to doskonała okazja do zaprezentowania talentów naszych uczniów.

Jakie emocje towarzyszyły nam w trakcie obchodów można obejrzeć w Galerii.  

Urszula Dąbrowska, Mariola Hajdukowicz, Iwona Rybeńska, Ewa Zagubień

Galeria zdjęć