„Z życia wzięte, czyli dialogi bez granic”
21 maja 2025, po raz pierwszy, odbył się w naszej szkole międzyklasowy konkurs na rozmówki w języku angielskim, hiszpańskim i niemieckim „Z życia wzięte, czyli dialogi bez granic” zorganizowany w ramach TYGODNIA JĘZYKÓW OBCYCH. Uczniowie klas siódmych i ósmych pracowali w parach, a ich zadaniem było przedstawienie dwóch różnych scenek w dwóch językach. Jury oceniało wymowę, poprawność, tempo i pamięciowe opanowanie tekstu. Dodatkowe punkty przyznawano za użycie gadżetów lub przebranie. W tym roku najpiękniejsze prezentacje ustne należały do:
1 miejsce: klasa 7A „ Choosing TV programmes”
„ Auf der Straße”
2 miejsce: klasa 7C „Buying shoes”
„Conversación sobre preferencias”
3 miejsce: klasa7D „ At a restaurant”
„Am Bahnhof”
Wyróżnienie: klasa 7B „ Buying a bus ticket”
„Auf der Straße”
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejną edycję za rok.
A.Kapusta








