„Z życia wzięte, czyli dialogi bez granic”

 

21 maja 2025, po raz pierwszy, odbył się w naszej szkole międzyklasowy konkurs na rozmówki w języku angielskim, hiszpańskim i niemieckim  „Z życia wzięte, czyli dialogi bez granic” zorganizowany w ramach TYGODNIA JĘZYKÓW OBCYCH. Uczniowie klas siódmych i ósmych pracowali w parach, a ich zadaniem było przedstawienie  dwóch różnych scenek w dwóch językach. Jury oceniało wymowę, poprawność, tempo i pamięciowe opanowanie tekstu. Dodatkowe punkty przyznawano za użycie gadżetów lub przebranie. W tym roku najpiękniejsze prezentacje ustne należały do:

1 miejsce: klasa 7A „ Choosing TV programmes”

                                   „ Auf der Straße”

2 miejsce: klasa 7C  „Buying shoes”

„Conversación sobre preferencias”

3 miejsce: klasa7D „ At a restaurant”

                                   „Am Bahnhof”

Wyróżnienie: klasa 7B „ Buying a bus ticket”

                                          „Auf der Straße”

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejną edycję za rok.

 A.Kapusta

 

Galeria zdjęć