To już XII edycja Turnieju Marynistycznego „Każdy może kochać morze” Dnia 23 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 37 odbył się XII Międzyszkolny Turniej Marynistyczny „Każdy może kochać morze”. Turniej rozpoczął się pięknym występem najmłodszych gości z Przedszkola Publicznego nr 9.

Do walki o złotą szeklę stanęło siedem szkół. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy obejmował wiedzę teoretyczną dotyczącą żeglarstwa, zaś etap drugi wymagał zaprezentowania umiejętności praktycznych. Drużyny składające się z 4 zawodników, poza rozwiązaniem testów teoretycznych, miały do wykonania następujące zadania: sklarować żagiel, zawiązać cztery węzły żeglarskie, ułożyć puzzle giganty, wykonać pracę plastyczną pt. „Latarnia morska o zachodzie słońca ”. Jury złożone z kapitanów i instruktorów żeglarstwa postanowiło przyznać Szkole Podstawowej nr 37 I miejsce. Zdobyliśmy kolejną szeklę! XII-tą edycję zakończyliśmy poczęstunkiem, pyszną grochówką i słodkościami.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii Link

Galeria zdjęć kpt. ż. w. Włodzimierza Grycnera

Agnieszka Bobkowicz, Ewa Kalityńska - Rutkowka, Magdalena Hałasa, Justyna Żłobicka