W dniu 10 kwietnia, chętni uczniowie z klas VII i VIII udali się do Technikum Technologii Cyfrowych na ul. Niemierzyńskiej, aby rozwijać swoje umiejętności informatyczne. Dwie grupy (łącznie 33 osoby), wzięły udział w warsztatach technologicznych, prowadzonych przez specjalistów oraz uczniów:

Tematyka:

Warsztat druku 3d:

Uczniowie zapoznali się z najnowocześniejszym sprzętem, rodzajami drukarek, filamentów, programów do tworzenia projektów 3D. Każdy samodzielnie, krok po kroku wykonał swój projekt, przechodząc przez kolejne etapy. Dodatkowo mieliśmy okazję dowiedzieć się i obejrzeć jakie uczniowie w tej szkole tworzą projekty, do czego są one wykorzystywane i jak można je jeszcze urozmaicić.

Warsztat RoboSporty:

Uczniowie mieli okazję zmierzyć się w Robo zawodach Sumo: samodzielnie skonstruowali robota potrzebnego do walki, następnie przy pomocy instruktorów napisali ciąg znaków (algorytm), który pozwolił wprowadzić roboty w ruch. Oprócz trenowania umiejętności logicznego myślenia, poznania pojęć technicznych , same warsztaty sprawiły uczniom dużo radości.

Dodatkowo po zakończonych warsztatach mieliśmy okazję zapoznać się z budynkiem szkoły, pozwiedzać pracownie specjalistyczne i porozmawiać z uczniami (również naszymi absolwentami).

Opiekunowie:

Paulina Marszałek