Uczniowie reprezentujący Samorząd Uczniowski naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w 8 Konferencji Samorządów Uczniowskich, która odbyła się w Szczecinie. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie i zgromadziło przedstawicieli samorządów uczniowskich z całego kraju.

Konferencja trwała trzy dni, a uczestnicy mieli okazję do aktywnego uczestnictwa w różnorodnych działaniach. Pierwszego dnia, prace rozpoczęły się w murach liceum. Tego samego dnia odbyła się również gra miejska. Ta innowacyjna forma aktywności pozwoliła na integrację uczestników oraz rozwijanie umiejętności pracy zespołowej i orientacji w terenie.

Drugi dzień konferencji obfitował w serię wykładów, które miały miejsce na terenie Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczniowie mieli okazję słuchać prelekcji ekspertów z różnych dziedzin, co z pewnością poszerzyło ich horyzonty myślowe i dostarczyło inspiracji do dalszego rozwoju.

Ostatni dzień konferencji był poświęcony prezentacji projektów przygotowanych przez uczniów. Prezentacje odbyły się w Sejmiku Województwa, co nadało temu wydarzeniu szczególnie uroczysty charakter. Projekty, nad którymi pracowali uczniowie, były wynikiem ich grupowej pracy i kreatywności, a przedstawienie ich przed szerszą publicznością było doskonałą okazją do wymiany pomysłów i doświadczeń.

Warto również wspomnieć, że w ciągu pierwszych dwóch dni uczniowie brali udział w warsztatach, które pozwoliły im na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych w pracy samorządowej.

Udział w konferencji był dla uczniów nie tylko okazją do nauki i rozwijania swoich kompetencji, ale także szansą na nawiązanie nowych znajomości i doświadczenie wyjątkowej atmosfery wspólnej pracy i twórczego myślenia. Wydarzenie to z pewnością zostanie zapamiętane jako ważny punkt w działalności Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.