15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Akcja ma zachęcać ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki przeciw biegunce i infekcjom układu oddechowego. Jak twierdzą organizatorzy kampanii, wykształcenie w młodych ludziach nawyku mycia rąk (z użyciem mydła) przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. W inicjatywę tę zaangażowało się łącznie 70 państw i nasza szkoła:) Uczniowie spotkali się z Magiczną Pianką i Jej  asystentkami Gąbeczkami, z którymi utrwalili zasady mycia rąk, otrzymali od Nich również mydła w płynie, ufundowane przez firmę CAREX, za co bardzo dziękujemy:)

K.Karpina, I. Nuszkowska