Nogi uczniów w kolorowych skarpetkach

Marzec kończy zimę i zwiastuje wiosnę. Pierwszy dzień nowej pory roku przypada na 21 marca dlatego uczniowie naszej szkoły postanowili w dość nietypowy sposób ją przywitać. Na powitanie wiosny nasza szkolna społeczność zmieniła się w wybieg mody, a na holu głównym pojawił się czerwony dywan na którym przebrani uczniowie mogli się zaprezentować. Były jednorożce, baletnice, kolorowe kwiatuszki oraz przepiękne motylki. Uczniowie otrzymali słodki poczęstunek a jury wytypowało następujące osoby jako zwycięzców w kategorii za najlepsze przebranie: Ala i Daria z klasy 5e, Marysia z klasy 6d oraz Anastazja z klasy 1b. Uczennice otrzymały dyplom oraz nagrody. Pokaz poprowadziła Pani wicedyrektor Iwona Rybeńska, która niczym postać z bajecznego świata Pana Kleksa zaskoczyła całą szkołę swym kolorowym przebraniem.

21 marca obchodzony jest również Światowy Dzień Osób z zespołem Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji. Każdy z uczniów miał możliwość w prosty sposób przyłączyć się do akcji promującej ten wyjątkowy dzień zakładając kolorowe niesparowane skarpetki.

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Wszystkie klasy popisały się wspaniałymi pomysłami i świetnym poczuciem humoru. Mamy nadzieję, że wiosna już na dobre zagości u nas.