6 listopada 2023 roku w naszej szkole, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki, wspólnie oglądali bajkę pt. ' Grufolak" w auli naszej szkoły. Wielu uczniów przebrało się za ulubione postaci z bajek. Święto to niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek pomaga wzmacniać więzi rodzinne. Rodzice w ramach święta (oczywiście także każdego innego dnia) powinni przeczytać swoim pociechom bajki, sięgnąć po tytuły ze swojego dzieciństwa czy nawet opowiedzieć własną historię. Na zachętę warto przytoczyć cytat Alberta Einsteina: „Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek".