We wtorek, 24 października w bibliotece szkolnej zagościła poezja. W konkursie pn. „Kocham Polskę” udział wzięło kilku młodych recytatorów, którzy zaprezentowali patriotyczne wiersze znanych polskich poetów. Konkurs skierowany był do uczniów klas 2 i 3.  Jego celem było nie tylko upowszechnianie znajomości polskiej poezji patriotycznej, ale także rozwijanie umiejętności recytatorskich- odpowiednia intonacja, ruch i gest sceniczny. Podczas występów uczniów, mogliśmy usłyszeć wiersze m.in.  Marii Konopnickiej, Wandy Chotomskiej, Czesława Janczarskiego. Ich tematyka była bardzo szeroka: od piękna naszej ojczystej ziemi do tragicznych losów Polski. Uczniowie prezentowali wysoki poziom artystyczny. Bardzo poważnie podeszli do tego zadania. Po wysłuchaniu pięknych recytacji wszystkich uczestników, komisja konkursowa w składzie: p. M. Antczak, p. E. Krygier- Gomoliszek, p. I. Kałuża przyznały miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:

Kl. II

1 miejsce- Zosia Kurpiewska i Amelia Płaszczyk kl. 2d