Dnia 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka w naszej szkole. Chętni uczniowie ubrani byli na zielono a na holu głównym odbył się słodki kiermasz zielonych ciast i babeczek.
Osoby chętne mogły również przebrać się za postacie związane z tym dniem. Ucząc się języków obcych poznajemy również elementy wiedzy o kulturze krajów angielskojęzycznych. Takim przykładem jest Irlandia z którego wywodzi się to święto. Dowiedzieliśmy się, kto to jest Leprechaun a na zajęciach języka angielskiego poznaliśmy historię święta i nowe słownictwo z tym dniem związane.
                                                                                                                                                                                              Sylwia Czerwonka