W tym roku,  zgodnie z tradycją szkoły, 14 października 2024r. w Dniu Komisji Edukacji Narodowej odbyło się pasowanie klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 37 w Szczecinie.

Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze. Nauczycielka prowadząca akademię prezentowała uczniom symbole szkoły: sztandar, tarczę oraz hymn szkoły. Symbole te będą już zawsze towarzyszyły uczniom podczas ich nauki. W trakcie akademii uczniowie klas I przedstawili krótkie programy artystyczne i z wielkim zaangażowaniem recytowali i śpiewali piosenki.

Pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostali już oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe, złote tarcze, a przed szkołą posadziły drzewko, którym będą się opiekować.

Był to dzień szczególny dla uczniów i szkoły. Dyrektor szkoły Janusz Cymerman został odznaczony krzyżem Pro Mari Nostro za wybitne osiągnięcia w dziedzinie krzewienia edukacji morskiej. Krzyż „Pro Mari Nostro” jest najwyższym honorowym odznaczeniem przyznawanym przez Ligę Morską i Rzeczną. Takie odznaczenie otrzymała także nasza szkoła.

Podczas uroczystości odsłonięte zostały również tablice pamiątkowe Morskich Przyjaciół Szkoły:
syna naszego patrona, kpt. ż. w. Wincentego Ledóchowskiego, kpt. ż. w. Włodzimierza Grycnera
i kpt. ż. w Wiktora Czappa.

Galeria zdjęć - otwórz