Za nami bardzo ważne, szkolne wydarzenie. W dniach 30- 31 maja i 2 czerwca w SP 37 odbyły się uroczystości związane z obchodami Dni Patrona – kpt. ż. w. Antoniego Ledóchowskiego. W uroczystej akademii wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Wincenty Ledóchowski – syn patrona i kpt. ż.w. Włodzimierz Grycner. W trakcie uroczystości uczniowie przypomnieli sylwetkę patrona szkoły – Antoniego Ledóchowskiego. W części artystycznej publiczność mogła obejrzeć występy taneczne, recytatorskie, wokalne i popisy gry na bębnach. Obchody Dnia Patrona Szkoły są od lat wpisane w tradycję naszej szkoły. Staramy się w sposób szczególny czcić pamięć o naszym patronie  kpt. ż. w. Antonim Ledóchowskim. Do najważniejszych sposobów przybliżania naszej społeczności szkolnej sylwetki Patrona należy wymienić organizowanie uroczystych apeli, tworzenie klasowych i szkolnych Kącików Patrona, przeprowadzenie w każdej klasie lekcji przybliżającej postać Patrona, organizowanie klasowych i szkolnych konkursów wiedzowych, plastycznych, literackich o Patronie, zwiedzanie muzeum morskiego w szkole. Dni Patrona za nami… Jakie piękne emocje towarzyszyły nam w trakcie ich obchodów można obejrzeć w Galerii i na filmikach z występów.

Iwona Rybeńska