Dnia 23 maja dzieci z całego naszego przedszkola, (Biedronki, Niezapominajki, Pszczółki, Skowronki i Stokrotki) pojechały na wycieczkę integracyjną do Zielonej Przystani w Jezierzycach. Dzień nie zapowiadał się szczególnie specjalnie, ponieważ pogoda od rana nikogo nie rozpieszczała. Padało i nic nie wskazywało na to, że się wszystko tak świetnie ułoży. Wycieczka zaplanowana we wrześniu nie mogła się nie odbyć, na szczęście wszyscy pomimo pogody, kurtek przeciwdeszczowych i kaloszy byliśmy w świetnych humorach. Nasze dzieci w ogóle nie przejmowały się niesprzyjającą aurą i bawiły się przednio. Pogoda zaczęła się poprawiać i radości było co niemiara. Przedszkolaki z pięciu grup szalały na placu zabaw pod okiem wychowawczyń. Wszystkie głodomorki zjadały szybko kiełbaski z ogniska i wracały do zabawy. Dzieci oglądały zwierzęta, a nawet karmiły marchewką kucyka. Było także miejsce gdzie można było ugotować obiad z piasku, a nawet wykopać skamieniałości po dinozaurze. Niektórzy chętnie bawili się w kopanie piachu przy pomocy specjalnych wiaderek podwieszonych na łańcuchach, inni wspinali się za budowlach z lin. Niestety musieliśmy opuścić ten wielki plac zabaw i wrócić do naszego przedszkola, ale warto było tam pojechać. Może kiedyś jeszcze zawitamy do tego miejsca. Wszystkie przedszkolaki te małe i duże spisały się na medal.
Opracowała: Katarzyna Czapiewska