19 maja w grupie Biedronki odbyły się zajęcia o pogodzie. W sali przedszkolnej omówiliśmy jakie znamy zjawiska atmosferyczne i w jakich porach roku mogą występować.  Dzieci utrwaliły przy okazji słownictwo związane z pogodą. Grupa pierwszy raz miały okazję, aby z wykorzystaniem sprzętu z Laboratorium Przyszłości odczytać temperaturę i prędkość wiatru. Dzieci zaobserwowały różnice temperatur jaka jest w budynku, na zewnątrz w cieniu i w słońcu. Niestety pogoda nie pozwoliła, aby sprawdzić pomiar deszczu. Na pewno będzie do tego inna okazja.