Zajęcie sensoryczne są zajęciami podczas których dzieci się brudzą - mieszają, uklepują, dzielą i zgniatają różne tajemne masy i maziaje. Poprzez dobrą zabawę odprężają się oraz stymulują polisensorycznie ciało. Działają na wzrok, słuch, zmysł powonienia i przede wszystkim na dotyk. Są to jedne z najbardziej lubianych aktywności przez naszych uczniów w świetlicy!

Do wykonania tajemnych mikstur i mas używamy takie produkty spożywcze jak: mąki (każdy rodzaj), olej słonecznikowy, sól, drożdże, ryż, kasze, barwini spożywcze, żelatyne, galaretki owocowe, kawę ziarnistą, przyprawy, wodę, kakao. Używamy też inne produkty - balsamy do ciała, żele i pianki do golenia lub włosów, odżywki do włosów oraz wagę, miski i fartuszki zakupione dzięki programowi laboratoria przyszłości.

Agnieszka Bobkowicz

Ewa Kalityńska-Rutkowska