Makiety Placu Broni, uczniowie w tle

W ramach projektu, uczniowie klasy 5E, zainspirowani lekturą pt. „Chłopcy z Placu Broni”, wykonali makiety Placu Broni, mieszczącego się przy ul. Pawła w Budapeszcie. Każda z prac zawierała m.in.: sągi drewna, starą wozownię, tartak, budkę z desek, w której mieszkał Słowak pilnujący placu. Wśród tych elementów zostali umieszczeni także sami bohaterowie. Do wykonania makiet piątoklasistom posłużyły różnego rodzaju materiały m.in.: rośliny, kamienie, gałązki, piasek, patyczki po lodach, plastelina, krepa, pudełka i inne materiały. Podczas pracy skorzystano z materiałów oraz ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Młodzież wykonała zadanie bardzo precyzyjnie. Idealnie odzwierciedlili plac opisany w lekturze.
Urszula Dąbrowska