Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Marzec 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Dzisiaj 56

Wczoraj 224

Miesiąc 4242

Wszystkie 38597

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z grupy "Niezapominajek" złożyli życzenia dziewczynkom wręczając drobne upominki przygotowane przez rodziców. Cóż to była za radość kiedy w upominkach znalazły się takie rzeczy , które każda dziewczynka powinna mieć ( portmonetka na drobne, notes z długopisem do zapisywania swoich marzeń, kostka Rubika aby poćwiczyć sprawność). Maciek z pomocą mamy upiekł ciasteczka dla dziewczynek a Krzysiek poczęstował cukierkami. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień. Pani Magda i Pani Renata serdecznie dziękują rodzicom oraz chłopcom za piękne życzenia.

Magdalena Kopeć
Renata Pawłowska

"Babciu i Dziadku, Kochamy Was!" takie słowa padły w wierszu zaprezentowanym przez nasze przedszkolaki. Uroczystość związana ze Świętem Babci i Dziadka odbyła się w ostatnich dniach lutego. Na uroczystość przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując swoje umiejętności wokalne i artystyczne. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

Izabela Wiśniewska
Maria Piotrowska

Dnia 26 lutego odbyła się w grupie Pszczółek uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, do którego przygotowywały się bardzo wytrwale. Goście nagrodzili ich dużymi brawami, a niektórym z nich zakręciła się łezka w oku. Po uroczystości dzieci zaprosiły wszystkich gości na poczęstunek, który przygotowali ich rodzice oraz przekazali swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.

Katarzyna Czapiewska
Alicja Wójcik

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka, grupa "Pszczółki"

8 lutego 2018 r dzieci z grupy Niezapominajek wybrały się do restauracji "Pizza Hut". Na początku dzieci dowiedziały się, z jakiego kraju pochodzi pizza i jak ona wygląda na samym początku. Każde dziecko miało możliwość własnoręcznie przygotować swoją pizzę. Tutaj każdy sam decydował co ma się znaleźć na jego pizzy. Po  przygotowaniu i udekorowaniu pizza wędrowała do pieca. Na koniec najważniejsza rzecz degustacji własnoręcznie przygotowanej pizzy oraz smacznej lemoniady. Niektóre dzieci  pomyślały o swoich rodzicach przynosząc do domu kawałek własnoręcznie zrobionej pizzy. Wycieczka była bardzo udana, dzieci dowiedziały się wielu rzeczy i miały okazję miło spędzić czas , dlatego wszyscy wróciliśmy w doskonałych humorach do szkoły.

Magdalena Kopeć

Renata Pawłowska

7 lutego 2018 r  dzieci z grupy Niezapominajek zorganizowały przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków  mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce przygotowaliśmy  dla nich wiersze , piosenki i inscenizację. Mali artyści z dużym zaangażowaniem odtwarzali swoje role.W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie.  Wśród aktorów  rolę babcię i dziadka odegrały mamy dzieci : Pani Anna Pietkiewicz i Dorota Futyma, które z dużym przejęciem odtwarzały swoje role. 
Wśród zaproszonych gości były panie z klubu Seniora działającego przy Fundacji Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Zaproszeni goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami.  Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości i tu w tym miejscu mogę zacytować fragment wiersza
"Podziękowanie"
Może to mało i zbyt skromnie,
lecz właśnie skromność nam pasuje .
Z całego serca i ogromnie
za wszystko Babciom i Dziadkom dziś dziękuję.
Renata Pawłowska
Mgdalena Kopeć