Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Dzisiaj 4

Wczoraj 184

Miesiąc 357

Wszystkie 275374

 

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

Trwająca epidemia COVID-19  wymusiła zmianę zasad funkcjonowania wielu miejsc i  instytucji w tym przede wszystkim placówek oświatowych. Wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego wprowadziły zaostrzone zasady bezpieczeństwa w przedszkolach i szkołach. Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa zmniejszona została między innymi liczebność poszczególnych grup. Zgodnie z wytycznymi w każdej uruchomionej grupie przedszkolnej, będzie mogło przebywać maksymalnie 12 dzieci. Dodatkowo GIS i MEN zaleca ograniczenie migracji dzieci.

Aby zapewnić możliwość  skorzystania z opieki podczas wakacji, mimo istniejących ograniczeń, jak największej liczbie dzieci przy jednoczesnym zachowaniu zaostrzonych zasad bezpieczeństwa w czasie trwania epidemii proponujemy zorganizować dyżury wakacyjne w zmienionych zasadach organizacyjnych

Czytaj więcej: Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych

W związku z występowaniem zagrożenia związanego z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 mogącą zagrozić zdrowiu dzieci, zajęcia w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 37 w Szczecinie są zawieszone do 15 maja 2020r.   

Zasady  przeprowadzania naboru

            Pierwszeństwo  przyjęcia mają osoby wskazane w rekomendacji MEN, dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rodzice wypełniają umieszczony  wzór deklaracji/oświadczenia o woli posłania dziecka do przedszkola stanowiący jednocześnie wniosek o przyjęcie dziecka do grupy w czasie obowiązywania zmienionych warunków pracy oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej. Wnioski składamy drogą elektroniczną na adres placówki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w SP nr 37.

 

O wszystkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco, umieszczając komunikaty  na stronie internetowej szkoły.

 

wzór wniosku

Zgodnie z art. 153 ust. 2 ustawy z dnia14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019r. poz. 1148 ze zm.), rodzice dzieci przyjętych do przedszkola/oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej corocznie składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu/w tym oddziale przedszkolnym w szkole, w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.

 

 

W dniu 24.10.2019 r dzieci z grupy Niezapominajek miały okazję poznać pracę maszynisty kolejowego. Naszą podróż zaczęliśmy od przejazdu autobusem na dworzec kolejowy w Dąbiu. Tam przesiedliśmy się do pociągu TLK , który zawiózł nas na dworzec główny w Szczecinie. Ale to nie był koniec podróży . Na dworcu wsiedliśmy do pociągu Intercity , który zawiózł nas na bocznicę kolejową. Tutaj czekali na nas instruktorzy , którzy na co dzień uczą przyszłych maszynistów kolejowych a w tym dniu to dzieci z grupy Niezapominajek miały okazję prowadzić lokomotywę. Każde dziecko chociaż przez chwilę robiło to co każdy dorosły chciałby chociaż raz w życiu zrobić. Dzieci miały okazję zobaczyć jeden z najnowszych pociągów, który jeździ po Polsce. Obserwowaliśmy pracę dyżurnych ruchu w nastawni jest to – posterunek techniczny nastawczy mieszczący urządzenia do zdalnego sterowania ruchem kolejowym, wyposażony w urządzenia nastawcze, blokowe i łączności – z którego ustawia się drogi przebiegu pociągów, przestawia zwrotnice oraz nadaje sygnały. Naszym przewodnikiem był Aleksander Czerwonka ,który umożliwił nam odwiedzenie tych wszystkich miejsc. Pan Aleksander jest tatą Natalii a na co dzień jest maszynistą kolejowym. Serdecznie dziękujemy

Renata Pawłowska, Natalia Derendarz