Czwartek 12.10 w Biedronkach upłynął w bardzo radosnej atmosferze. Tego dnia cała grupa robiła sałatkę jarzynową. Przed przystąpieniem do krojenia warzyw, wszystkie dzieci przygotowały swoje stanowiska pracy, a następnie założyły fartuszki i umyły ręce. Podczas krojenia składników panowała radosna atmosfera, dzieci nuciły piosenki o zdrowych witaminkach a także recytowaliśmy wspólnie wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Dzieci nie mogły doczekać się finału swojej pracy. Po zakończonej pracy, prawie wszystkie Biedronki spróbowały swojej sałatki.  Była świetna zabawa a przy tym dużo zdrowych witamin!

Anna Wysocka

Znalezione obrazy dla zapytania pierwsza pomoc dzieci

17 października grupa Biedronek uczestniczyła w szkoleniu z pierwszej pomocy. Pan strażak powiedział ile i jak trzeba uciskać klatkę piersiową, ile i jak wykonywać oddechy, jak ułożyć sylwetkę poszkodowanego. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe. Strażak opowiadał jak dzieci ratowały swoich bliskich i otrzymywały nagrody za swoje czyny. Dziękujemy za cenną lekcję.

Iwona Nuszkowska

Anna Wysocka

Znalezione obrazy dla zapytania mycie rąk przez dzieci

Dziś Biedronki uczestniczyły w Światowym Dniu Mycia Rąk. Najpierw zmieszaliśmy mydło dla dzieci o zapachu gumy balonowej, z drobinkami kaszy jaglanej tworząc peeling do rąk. Później Pani Iwonka pokazała nam jak powinno się myć dłonie. To miłe wrażenie kiedy mydło ma mini cząsteczki kaszy. Dłonie pięknie nam pachniały, na pewno powtórzymy takie działania.

Iwona Nuszkowska

We wtorek 10 października, dzieci z grupy Niezapominajek poszukiwały w lesie śladów wczesnej jesieni. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy pójść do Puszczy Bukowej.  Po wejściu do lasu przywitała nas wiewiórka  , która  szybkimi skokami  wspinała się na drzewo.  Po tak miłym przywitaniu spacerowaliśmy podziwiając przepiękne dywany z jesiennych kolorowych  liści. Poszukiwaliśmy jesiennych skarbów. Wszystkie jesienne skarby trafiły do naszego kącika przyrodniczego.

Renata Pawłowska

Magdalena Kopeć

W dniu 28.09.2017r  dzieci z grupy Niezapominajek zabawiły się w małych odkrywców. Wyposażeni w lupy odpowiadały sobie na pytania - Dlaczego kasztan kłuje?  Oglądały kasztana w łupinie przez lupę. Dzieci doszły do wniosku że łupina jest osłoną kasztana , trudno się do niego dostać. Oglądały pestki śliwek, dyni i słonecznika . Następnie cała nasza sala została  obejrzana przez lupę.

Zabawa badawcza dostarczyła dzieciom wiedzy, doświadczenia oraz niezliczoną ilość nowych przeżyć związanych z odkrywaniem przyrody.

Renata Pawłowska