Listopad 2019

iod@spnt.pl

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem, a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

PRZESŁANIE AKCJI JEST PROSTE – BĄDŹMY ŻYCZLIWI CODZIENNIE, A NIE TYLKO OD ŚWIĘTA. PAMIĘTAJMY, ŻE POZYTYWNA ENERGIA, KTÓRĄ PRZEKAZUJEMY W ŚWIAT DO LUDZI, WRACA DO NAS Z NAWIĄZKĄ!

W tym dniu możesz kupić kartkę, którą podpiszesz dla wspaniałej osoby, a osoba ta odnajdzie ją na tablicy i zabierze. Ciekawe czy ktoś dostanie więcej niż jedną kartkę. Zgromadzone fundusze wesprą potrzebujących uczniów naszej szkoły. A więc sprawiasz radość podwójnie! Kartki można kupić lub odnaleźć na przerwach: 8.45 – 8.55 9.40 – 9.50 10.35 – 10.45 11.30 - 11.45 12.30 – 12.50. Prosimy też o ubiór w żółtym odcieniu lub akcenty w tym kolorze w Waszym ubiorze.

na Rydla 6

Serdecznie zapraszam chętnych Uczniów klas 2-3 oraz 4-6 do wzięcia udziału w Alfiku Humanistycznym, który odbędzie się 11 grudnia 2019r. Zapisy trwają do 19 listopada br. Koszt wynosi 10 złotych. Wpłaty należy dokonać u p. Marleny Wojszwiłło (klasy 2-3) oraz u p. Moniki Rudzkiej - Łaty ( klasy 4-6 ) (sala nr 216).

Więcej na temat konkursu można znaleźć na stronie: https://www.jersz.pl w zakładce Alfik Humanistyczny.

Koordynator konkursu Monika Rudzka - Łata

4 listopada klasa 6i wzięła udział w niezwykłej lekcji matematyki w interaktywnej odsłonie. Lekcja odbyła się w Centrum Nauk Ścisłych przy Szkole Podstawowej nr 74. Młodzież udowodniła swoje olbrzymie możliwości podczas misji na Marsa. Zagubiony astronauta został szczęśliwie uratowany pod okiem gospodarza zajęć- pana Ryszarda Markowicza. Była to już nasza druga wizyta w Centrum Nauk Ścisłych i z chęcią tam jeszcze kiedyś wrócimy.
Wychowawca: Sylwia Czerwonka
W imieniu klasy 6i, która prowadzi akcję charytatywną w celu pomocy TOZ w Szczecinie, prosimy uczniów SP 37 o dowód empatii i przyniesienie darów dla zwierzaków do sali 17.
Potrzebujemy:
- karmę dla zwierząt
- koce
- legowiska
- zabawki
Akcja trwa do końca listopada! Dobroczyńcy mogą liczyć na pochwałę oraz fajną kolorowankę. Dodatkowo, dnia 08.11 prowadzona będzie sprzedaż babeczek. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup karmy suchej.
Klasa 6i wraz w wychowawcą- Sylwią Czerwonka

26 października odbył się spacer po Cmentarzu Centralnym prowadzony przez Panią Weronikę Rybę. Wśród przemierzających ścieżki cmentarza znalazło się wiele osób w najróżniejszym wieku. Pani przewodnik od razu przypadła wszystkim do gustu. Miły sposób bycia oraz fachowa wiedza sprawiły, że wszyscy słuchali jej z wielkim zainteresowaniem. Już na początku spaceru zaznajomiła nas z dwiema możliwościami zwiedzania cmentarza. Przez Cmentarz Centralny prowadzą bowiem dwie ścieżki: Trakt Historyczny oraz Dendrologiczny. Pani Weronika spacerując z nami zdradzała ciekawostki zarówno historyczne jak i przyrodnicze. Poznaliśmy historię i nazwiska twórców wielu ciekawych i pięknych pomników. Zatrzymywaliśmy się i podziwialiśmy wybrane gatunki drzew i krzewów licznie rosnących na terenie cmentarza. Na prośbę opiekunów SKKT zaprowadziła nas również w miejsce pochówku Zasłużonych Polaków, gdzie zapaliliśmy znicz dla Patrona naszej szkoły Antoniego Ledóchowskiego.

OPIEKUNOWIE SKKT:

Ewa Gąsiorowicz i Ewa Wolanicka