Maj 2022
1

Rafał Malujda

Szanowni Państwo.
dnia 16 maja br. rusza rekrutacja do klas VII dwujęzycznych oraz eksperymentalnych na rok szkolny 2022/2023. Rekrutacja będzie odbywała się w pełni elektronicznie, co oznacza, że wnioski wraz z niezbędnymi załącznikami należy złożyć w systemie Nabór (na swoim indywidualnym koncie) bez konieczności osobistego stawiennictwa w szkole.
Wniosek można złożyć do maksymalnie trzech wybranych szkół.
Szczegółowa instrukcja dotycząca elektronicznego wypełniania i składania wniosku dostępna będzie na stronie Naboru w zakładce Dokumenty

Harmonogram rekrutacji do oddziału klasy VII dwujęzycznej

Szkoły Podstawowej nr 37 w Szczecinie

Lp.

Nazwa etapu

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

1

16 maja 2022r.

3 czerwca 2022r. do godz. 12:00

Czytaj więcej: Harmonogram rekrutacji do oddziału klasy VII dwujęzycznej

23 maja uczniowie z klasy 7f, 7g uczestniczyli w wykładzie poświęconym sylwetce i twórczości Henryka Sienkiewicza. Prelekcję wygłosiła Pani Cecylia Judek w auli Książnicy Pomorskiej. Mówczyni szczegółowo omówiła kontekst biograficzny oraz historyczny, wyjaśniając uczniom, na czym polegał fenomen Sienkiewicza i dlaczego jego książki były niegdyś tak chętnie czytane. Pani Judek podjęła również refleksję nad bieżącymi, jakże przykrymi wydarzeniami.

Joanna Sochańska

Czytaj więcej: Wykład w Książnicy Pomorskiej

12 maja uczniowie z klasy 7d, 7g, 7h wraz z wychowawcami udali na seans do Kina Pionier. Tym razem wybór padł na francuską komedię, która w interesujący sposób podejmuje temat niepełnosprawności, a także dorastania. Członkowie rodziny Belierów mieszkają na francuskiej prowincji, gdzie trudnią się hodowlą krów i produkcją wyrobów mlecznych, sprzedawanych potem na miejscowym targu. Z wyjątkiem nastoletniej Pauli Belierowie są głuchoniemi, zatem dziewczyna jest dla nich jedynym „łącznikiem” ze światem zewnętrznym. Ponadto, to na niej spoczywają liczne obowiązki związane z prowadzeniem gospodarstwa. Za sprawą osobliwego nauczyciela muzyki jej życie diametralnie się zmienia... Polecamy!

Joanna Sochańska

Czytaj więcej: Seans w Kinie Pionier