Wszystkie 19014

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z POMOCY

W roku szkolnym 2016/2017 pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym do kształcenia specjalnego skierowana zostaje do uczniów:

• słabowidzących,
  • niesłyszących,
  • słabosłyszących,
  • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
  • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
  • z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
  • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
  • z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej,

- posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczających w roku szkolnym 2016/2017 do:

- klas VI szkół podstawowych,

- klas III gimnazjów,

- szkół ponadgimnazjalnych: zasadniczych szkół zawodowych, liceów ogólnokształcących, techników lub szkół specjalnych przysposabiających do pracy dla uczniów zupośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, lub do klas VI ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia, klas III-VI ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia , klas III-VI ogólnokształcących szkół sztuk pięknych, klas III
i VI-IX ogólnokształcących szkół baletowych lub liceów plastycznych.

Wszelkie informacje o programie u pedagoga szkolnego (gabinet 112) lub na stronie internetowej Kuratorium Oświaty (www.kuratorium.szczecin.pl).

W związku z programem „Szczecin Przyjazny Rodzinie” informujemy, iż jest możliwość bezpłatnego wypożyczenia podręczników oraz materiałów ćwiczeniowych w roku szkolnym 2016/2017 dla uczniów klas VI, pochodzących z  rodzin wielodzietnych  (rodziny posiadające troje dzieci lub więcej). Rodzina musi posiadać Szczecińską Kartę Rodzinną.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do gabinetu pedagoga (112) po wnioski.
Wnioski można pobrać również z Internetu (www.przyjaznyrodzinie.szczecin.pl).

Termin złożenia wniosków (wraz z kserokopią Szczecińskiej Karty Rodzinnej ucznia) upływa w dniu 17 czerwca.

Informujemy, że dotychczasowe warunki bezpłatnego udostępniania uczniom podręczników w ramach Programu Szczecin Przyjazny Rodzinie ulegną zmianie. Wyposażenie dotyczyć będzie tylko podręczników i materiałów ćwiczeniowych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych w zakresie kształcenia ogólnego. Podręczniki i materiały ćwiczeniowe dostępne będą dla uczniów klas III, V i VI. Uczniowie pozostałych klas będą wyłączeni z programu ze względu na korzystanie z bezpłatnych podręczników i materiałów ćwiczeniowych (w ramach ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty).

Ponadto pomoc kierowana jest do uczniów uczęszczających do publicznych szkół podstawowych, pochodzących z rodzin posiadających troje lub więcej dzieci, którzy nie korzystają z rządowych programów wyrównywania szans edukacyjnych np. „Wyprawka szkolna”.

Rodzic, który posiada Szczecińską Kartę Rodzinną i chciałby skorzystać z takiej formy wsparcia winien złożyć w szkole poprawnie wypełniony i podpisany „Wniosek o bezpłatne udostępnienie podręczników szkolnych z zasobu bibliotecznego szkoły w ramach Programu Szczecin Przyjazny Rodzinie” (dostępny w gabinecie pedagoga szkolnego lub na stronie internetowej www.przyjaznyrodzinie.szczecin.pl)

Informujemy,  iż podręczniki będą wydawane tylko z zasobów bibliotecznych szkoły.

Pedagog szkolny

"Najważniejszą wartość mają listy, w których ktoś pisze, czego nie może powiedzieć rodzicom albo nie wolno powiedzieć w szkole. To, o czym dzieci mówią między sobą, a  teraz mają możność szczerze powiedzieć, bez wstydu i strachu, że je wyśmieją."                                                               Janusz Korczak

Od teraz w naszej szkole uczniowie będą mogli podzielić się problemami i spostrzeżeniami również w sposób nieco mniej konwencjonalny, poprzez zainstalowaną tuż obok gabinetu pedagoga szkolnego (gabinet nr 112) specjalną skrzynkę zaufania, do której dzieci oraz rodzicie z naszej szkoły będą mogli wrzucać listy dotyczące wszystkiego, czego nie lubią, czego się obawiają, co ich niepokoi, o czym boją się powiedzieć wprost: o kolegach, nauczycielach, o sobie.

Czytaj więcej: "Niebieska skrzynka pomocy"

W ramach Programu Szczecin Przyjazny Rodzinie istnieje możliwość bezpłatnego dostępu do podręczników oraz zeszytów ćwiczeń dla uczniów szkół podstawowych z rodzin posiadających troje lub więcej dzieci. Podręczniki będą dostępne dla uczniów klas II-VI z wyłączeniem klas I,

Czytaj więcej: Bezpłatne podręczniki dla dzieci z rodzin wielodzietnych