Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważne wydarzenie dla trzylatków. Po uroczystości stają się oficjalnie przedszkolakami, powoli wchodzą w świat nauki. To duży krok na ich drodze do samodzielności. Ta wyjątkowa uroczystość odbyła się 15 listopada 2023 w grupie Stokrotek. Od samego rana trwały przygotowania a w sali gromadzili się rodzice. Mali artyści zaprezentowali program artystyczny, który nagrodzony został gromkimi brawami . Dla większości był to pierwszy bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Urszulę Dąbrowską. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia dzieci otrzymały prezenty.
 Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Renata Pawłowska
Kamila Dołżonek