Z dnia na dzień technologia staje się coraz bardziej integralną częścią naszego życia. W miarę jak świat wirtualnej rzeczywistości staje się coraz bardziej dostępny, takie innowacje znajdują swoje miejsce również w naszej szkole. Jednym z przykładów jest fascynująca lekcja informatyki, która odbyła się niedawno w naszej klasie 3D, wykorzystując okulary wirtualnej rzeczywistości (VR). To wyjątkowe doświadczenie, które dostarczyło uczniom emocjonującej podróży po cyfrowym świecie, wprowadzając ich w fascynujący świat wirtualnej rzeczywistości. Dzieci miały okazję do eksploracji miejsc, które w innych okolicznościach byłyby dostępne tylko za pomocą komputera. Teraz, dzięki nowoczesnym okularom VR, mogli przenieść się w bezpośrednie otoczenie edukacyjne. Na tej lekcji uczniowie mogli odkrywać trójwymiarowe modele planet, przenosić się w czasie i przestrzeni do historycznych wydarzeń, czy wręcz wskoczyć w buty naukowca badającego najgłębsze zakątki oceanów. Całe to doświadczenie stworzyło niepowtarzalną okazję do interakcji z materiałem na nowy, angażujący sposób. Ale to nie tylko zabawa - lekcja ta wniosła do naszego programu nauczania wartościowe aspekty. Dzieci uczyły się rozumieć, jak technologia wpływa na nasze życie i jakie są jej zastosowania w różnych dziedzinach, od nauki po rozrywkę. Będziemy kontynuować eksplorację nowych możliwości i inspirować naszych uczniów do odkrywania wspaniałego świata wiedzy za pomocą okularów, pozyskanych w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.