Marzec 2019

iod@spnt.pl

Dnia 08 maja 2019r. odbędzie się Ogólnopolski Konkurs z języka angielskiego Albus dla klas 4-6. Wpłatę w wysokości 8.50 przyjmują p. Anna Jazdzewska (sala 235) oraz p. Kalina Dembiec (sala 213). Opłatę należy dokonać do dnia 06.04.2019.

12 kwietnia - od 9.00 do 13.00 w holu szkoły.

Szkolne Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Samorząd Uczniowski tradycyjnie zapraszają na Kiermasz Wielkanocny. Jak co roku, podczas kiermaszu można będzie kupić wielkanocne i wiosenne ozdoby wykonane przez uczniów naszej szkoły oraz pyszne słodkości wyczarowane wspólnie z rodzicami. Zapraszamy na zakupy 12 kwietnia od godziny 9.00 do 13.00 w holu szkoły.

Środki zgromadzone ze stoiska SU przeznaczone zostaną na potrzeby Samorządu, natomiast ze stoiska TPD i stoisk klasowych przeznaczamy na zasilenie konta Szkolnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji, uśmiechamy się o pyszne wypieki od każdej z klas i organizowanie własnych stoisk klasowych.

Szkolne Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Samorząd Uczniowski

22 marca w Liceum Ogólnokształcącym nr 3 im Mikołaja Kopernika w Szczecinie odbył się Regionalny II Turniej „Gwieździstej Eskadry” 101 lat temu miał miejsce pierwszy  lot samolotu wojskowego z polskimi barwami. Organizatorem Turnieju jest Instytut Pamięci Narodowej.

Zmagania polegają na graniu w gry planszowe wydane przez Instytut Pamięci Narodowej dotyczące historii Polskiego lotnictwa: „Obrona Lwowa”, „Alarm dla Warszawy”, oraz najbardziej popularna „303”.

Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów, którzy przez ostatnie tygodnie ciężko ćwiczyli podniebne zmagania w ramach zajęć kółka historycznego. W kategorii KADECI: Drużyna w składzie: Maciej Cichocki, Marcin Wieczorek, Jakub Zychowicz z klasy 6 „e” zajęła II miejsce, kolejna drużyna w składzie: Krzysztof Cieślewicz, Oskar Konopacki, Łukasz Latek z klasy 5 „f” zajęli III miejsce, a drużyna w składzie: Patryk Kowalczyk klasa 6 „e” , Michał Schulz 5 „c”, Konrad Płotkowski 6 „e” zajęli IV miejsce. Nasi uczniowie ulegli tylko drużynie ze Szkoły podstawowej nr 74.

Opiekun uczniów: Jarosław Bojar

Z przyjemnością informujemy, że w Konkursie Humanistycznym dla uczniów szkół podstawowych organizowanym przez 13 Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty tytuł LAUREATA uzyskała uczennica  kl. 6a Pola Potocka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

KONKURS WIELKANOCNY

Samorząd Uczniowski ogłasza Konkurs Plastyczny dla Rodziców, Dziadków, Pracowników Szkoły i Uczniów na ozdobę wielkanocną: wszystkie techniki dozwolone, nie ma ograniczeń, oprócz terminu: prace należy składać podpisane do sali 206, do 10 kwietnia. Wyniki 11 kwietnia na tablicy SU.

Nagrody – słodkie pisanki od razu po oddaniu pracy.

Nagrody główne ufundowane przez sponsora. Samorząd może wybrać tylu zwycięzców ilu tylko chce:) Samorząd zastrzega sobie prawo do umieszczenia imienia i nazwiska zwycięzców na stronie internetowej szkoły.

Wszystkie prace będzie można zakupić na szkolnym Kiermaszu Świątecznym na stoisku Samorządu Uczniowskiego, a więc pozyskane środki, znów przysłużą się uczniom naszej szkoły. Zapraszamy i życzymy pomysłowości:)

Samorząd Uczniowski

Koordynator konkursu dla przedszkola p. Iwona Nuszkowska (sala 9).