Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Luty 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Dzisiaj 151

Wczoraj 171

Miesiąc 3716

Wszystkie 202999

 

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

Uczniowie klasy III a uczestniczyli w warsztatach sportowych organizowanych przez wicemistrzynię świata w skoku o tyczce, panią Monikę Pyrek. Mieli wyjątkową okazję oddać swój pierwszy w życiu skok o tyczce! Przy pomocy instruktora, skoczkowie odbijali się by przeskoczyć ponad poprzeczką i wylądować na prawdziwym tyczkarskim zeskoku. Skoków było znacznie więcej ponieważ przygotowano jeszcze trzy inne tyczkarskie stacje: skok o tyczce w dal, skok o tyczce pomiędzy piankowymi kamykami oraz skok o tyczce do basenu z kulkami. Ponieważ lekkoatleta musi być wszechstronnie wysportowany to doskonalili również inne  umiejętności. Stacji było aż trzynaście, w tym ruchoma ścianka wspinaczkowa. W sportowych zmaganiach wspierali ich znani sportowcy Piotr Lisek i Przemysław Czerwiński. To była fantastyczna sportowa przygoda!      

                                                                                                                                                                                                                     Elżbieta Piłat

01 lutego odbył się ostatni rajd przed feriami 1009 Leśna Sobota. Spod szkoły ruszyliśmy na zbiórkę  na pętli Osiedle Bukowe. Zebrało się ponad 100 osób, chętnych do wędrówki. Pogoda była niepewna, ale bez obaw, że będzie padało, ruszyliśmy na szlak. Celem naszej wędrówki było wzniesienie Lisica z masztami RTV. Szliśmy żółtym szlakiem, Drogą Górską. Mijaliśmy największy w Puszczy Bukowej głaz, nazwany głazem Krajoznawców. Na  parkingu leśnym w Kołówku, na którym jest głaz „Serce Puszczy” odpoczywaliśmy i podbijaliśmy książeczki turystyczne. Po posiłku ruszyliśmy na ostatni odcinek trasy na Wzgórze Lisica. Tam  po krótkim odpoczynku wróciliśmy niebieskim  i czarnym szlakiem do Kijewa. Odrobinę zmęczeni 12 kilometrową trasą dotarliśmy pod budynek szkoły.

 

Opiekunowie SKKT: Ewa Gąsiorowicz i Ewa Wolanicka

5 lutego w auli szkolnej uczniowie klasy 3a pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Piłat wprowadzili swoich młodszych kolegów w świat książek inscenizacją pt. "Witamy w krainie bajek".

Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek. Złożyli przyrzeczenie, że będą dbać o książki i chętnie je czytać. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów codziennie od godziny 9.00 do 15.00.

W czwartek klasy I - III odwiedziła Pani Zima i podsumowała pierwszy semestr nauki. Okazało się, że wiele się działo: przyjęliśmy do naszej szkolnej dziatwy uczniów klas pierwszych, którzy przepięknie zaprezentowali się w czasie pasowania na ucznia; obchodziliśmy Dzień Dobrej Wiadomości, braliśmy udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, w różnych dziedzinach, dbaliśmy o higienę w Światowym Dniu Mycia Rąk, spacerowaliśmy po Puszczy Bukowej w czasie rajdów, biegaliśmy z Mikołajem, obchodziliśmy Dzień Życzliwości, byliśmy na wielu wycieczkach; naszą szkołę odwiedziły miśki na: Dzień Pluszowego Misia i Dzień Kubusia Puchatka; ważyliśmy plecaki w akcji Lekki Tornister, obchodziliśmy Dzień Chłopaka, Dzień Edukacji; znakomicie uczciliśmy kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości, zapraszaliśmy gości na Dzień Głośnego Czytania; wzorowo zorganizowaliśmy Kiermasz Świąteczny; dbaliśmy o dzieci na Dziecięcych Oddziałach Szpitalnych; zadbaliśmy o zwierzęta w schroniskach, dokarmialiśmy ptaki; bawiliśmy się na Andrzejkach klasowych; śpiewaliśmy na Koncercie Kolęd, braliśmy udział w projekcie Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach; aktywnie liczyliśmy podczas Dnia Tabliczki Mnożenia. Rozwiązano Konkurs na klasy, które w 100% noszą mundurki szkolne - nagrody otrzymały klasy 1 a, b, d, e, 2a, 3c. 

Apel zakończyła inscenizacja pani Zimy, wspólnie z pacynkami, o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii zimowych. Pan Dyrektor poprosił Zimę o śnieg - ciekawe czy spadnie? Dyrekcja i nauczyciele życzą naszym wspaniałym uczniom bezpiecznych i aktywnych ferii zimowych. 

Organizatorki apeli: p. K. Karpina, p. A. Toruń, p. I. Krawcewicz