Wrzesień 2018

Archived Articles

Radosław Jaśkiewicz

ido@spnt.pl

19 września 2018r. obchodzono Europejski Dzień "0 OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH".

Do akcji tej zostały zaproszone przez policjantów ze Szczecina dwie klasy z naszej szkoły: klasa 3b i klasa 3c. Uczniowie wraz z dyrektorem szkoły p. Januszem Cymermanem, wice dyrektorką p. Iwoną Rybeńską, wychowawcami p. Marleną Wojszwiłło i p. Ewą Wolanicką oraz z policjantami udali się w okolice ronda przy ulicy Łubinowej. Tam czynnie przypominali pieszym i kierowcom o bezpieczeństwie na drogach. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Być może uświadomiła niektórym użytkownikom dróg jak ważne jest bezpieczeństwo na naszych ulicach."

Dmuchane zjeżdżalnie, loteria, taneczne występy zespołu Rytmix, gry sportowe i pokazy jiu-jitsu. A do tego pyszny bufet, grill i grochówka tak dobra, że palce lizać!. Z atrakcji przygotowanych na Festyn Rodzinny skorzystała cała społeczność szkolna i rodzice. Tradycją Naszej Szkoły stała się już impreza, podczas której żegnamy lato. Pogoda dopisała, więc na świeżym powietrzu w sobotnie przedpołudnie pojawiło się wielu gości. Dzieci ustawiały się w niekończących się kolejkach do dmuchanych zjeżdżalni. Wykonywały podskoki, ślizgały się do zdarcia portek lub utraty tchu. Przyjechał patrol policji. Nic złego się nie stało! Za to zainteresowani pracą policjantów mogli zajrzeć do środka radiowozu i sprawdzić swoje umiejętności na symulatorze jazdy na motocyklu. Nie brakowało chętnych! Przy okazji można było oznakować rower. Dzięki temu uchronimy się przed kradzieżą dwukołowego pojazdu. Atrakcją okazał się też pokaz wyszkolenia policyjnego psa. Strażacy, którzy pojawili się na boisku szkolnym, uwijali się jak w ukropie. Pożar? Nic z tych rzeczy. To rozpalone ciekawością dzieci chciały wejść do wozu bojowego i sprawdzić swoje możliwości. Pewnie niejeden uczeń zapragnął zostać strażakiem i bohatersko pomagać ludziom. W radosną i taneczną atmosferę wprowadził wszystkich zespół Rytmix. Dziewczynki brawurowo wykonywały układy do nowoczesnych rytmów muzycznych. Młodzi adepci sztuk jiu jitsu „Anzen” pokazali, jak zręcznie i zgodnie z zasadami honorowej walki powalić przeciwnika. Trenerzy zachęcili do ćwiczeń rodziców i dzieci. Festyn stał się też okazją do sportowych zmagań i aktywnego spędzenia sobotniego przedpołudnia. Na spragnionych czekała kawa i herbata. Zmęczeni wrażeniami mogli posilić się domowym wypiekami. Nasze panie kucharki ugotowały tak pyszną grochówkę, że po chochlę strawy ustawiały się kolejki. Jeszcze inni kosztowali grillowanej kaszanki lub kiełbaski. Grill działał jeszcze po oficjalnym zakończeniu imprezy. Pan Dyrektor SP nr 37 Janusz Cymerman pragnie złożyć podziękowania sponsorom: Hurtowni Mięsa i Drobiu „Madar”, Firmom: „Zborek” i „Margo”, Piekarni Pana Marka Kozłowskiego, Spółdzielni Mieszkaniowej „Dąb”, Firmie „Drobimex” i Radzie Rodziców przy SP37. Dziękuje również nauczycielom i pracownikom obsługi oraz wszystkim gościom za wspólną zabawę.

Uśmiechnięte twarze, serdeczne powitania i nowości. W takiej atmosferze rozpoczęliśmy rok szkolny.

Uroczystym apelem w auli Pan Dyrektor, dyrekcja i nauczyciele przywitali pierwszoklasistów. To musiało być pełne emocji wydarzenie, ponieważ dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg naszej szkoły. Towarzyszyli im licznie przybyli Rodzice. Starsze dzieci rozpoczęły rok szkolny na boisku. Na uczniów, którzy w tym roku szkolnym poszli do czwartej klasy, czekali nowi wychowawcy. Z pewnością budziło to ich ciekawość! Starsi koledzy witali się z nauczycielami, których znają od kilku lat.

Dla siódmoklasistów nowością była inauguracja roku szkolnego w budynku szkoły przy ul. Z. Nałkowskiej. Od 3 września mają okazję poznać innych nauczycieli i starszych kolegów. Ósmoklasistów, którzy kontynuują naukę w drugim budynku SP37, czeka pierwszy egzamin po szkole podstawowej. Trzymamy za nich kciuki.

Gdy rozbrzmiał pierwszy dzwonek, uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami. Mury szkoły wypełniły się radością, uczniowskim gwarem i licznymi wspomnieniami z wakacji. Przed nami rok wyzwań, obowiązków i przygód z nauką. Oby były przyjemne i stały się okazją do osiągania sukcesów!

Joanna Piskorowska

15 WRZEŚNIA 2018 r.  w  godzinach 10.00 – 13.00

Program festynu:

1. Zjeżdżalnie
  2. Zabawy sportowo - rekreacyjne
  3. Grochówka
  4. Kawiarenka – wypieki domowe, kawa, herbata
  5. Grill
  6. Straż pożarna - pokaz wozu bojowego
  7. Policja - pokaz sprzętu policyjnego, znakowanie rowerów.
  8. Pokaz sprzętu wojskowego
  9. Występ zespołu Rytmix o godz.11
  10. Pokazy JIU - Jitsu o godz.11.30  oraz wiele innych atrakcji.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!