Wrzesień 2022

Rafał Malujda

15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia książki: kliknij tutaj. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najbardziej „wykropkowaną” klasę. Mimo wielu prób komisja gubiła się w liczeniu kropek poszczególnych klas, dlatego wszystkich,  którzy wzięli udział w konkursie obdarowaliśmy słodkością w kształcie kropki:)

Zapraszamy do galerii zdjęć: kliknij tutaj

Opiekunowie SU: K.Karpina, U. Dąbrowska, M. Bas

Ps. Dziękujemy klasom 1c, 1d, 3b, 3d, 4b, 6a, za nadesłane zdjęcia.

Od 16 do 22 września na drogach poszczególnych państw Europy prowadzone są działania pod kryptonimem Edward, czyli Europejski dzień bez śmiertelnego wypadku na drogach. W tegorocznej akcji, która odbyła się 21 września, uczniowie klasy 3d pomagali Wojewódzkiej Komendzie Policji w propagowaniu bezpiecznej jazdy. Ideą przewodnią tego przedsięwzięcia jest tzw. "wizja zero", czyli wyeliminowanie na drogach Europy ofiar śmiertelnych i ciężko rannych w wypadkach drogowych.

Katarzyna Karpina

W zakładce Dla uczniów znajduje się informacja o terminach konsultacji.

Konsultacje rozpoczynają cię od 19 września 2022.

Janusz Cymerman