Luty 2018

Chadzają własnymi ścieżkami, ale doczekały się swojego święta, które ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów. W Polsce jest około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Niezwykle trudno pojąć to w naszej rodzimej kulturze, gdzie całe pokolenia pamiętają „Pana kotka”, co leżał w łóżeczku, czy też ciekawskiego Filemona i zasadniczego Bonifacego.

Przebieg dnia 28.02.18r.:

1. konkurs fotograficzny (wyniki 28.02.18r., przy stoisku SU),
  2. sprzedaż ciastek, ciast, słodkości w kształcie zwierząt (zbieramy na leki dla zwierząt w schroniskach),
  3. prosimy o karmę dla kotów i psów w schroniskach, ryż, kaszę, koce, ręczniki (przy stoisku będzie pojemnik),
  4. przebierz się za kota, a unikniesz jedynek i dwójek w tym dniu,
  5. pogłaszczesz kota na szczęście
  6. 15.03.18r. odbędzie się wesoła aukcja zdjęć z konkursu, od symbolicznej złotówki – przyjdź na aulę z rodzicem,
  7. możesz zrobić sobie zdjęcie w wesołej planszy (własnym telefonem).

SU i LOP

W dniu 15 lutego br. po raz kolejny, bo już czwarty, gościliśmy w murach naszej szkoły aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Uczniowie wszystkich klas czwartych i piątych naszej szkoły, mieli mozliwość zapoznania się z zaprezentowanym przez aktorów spektaklem profilaktycznym pt. "Nick-Victoria" - spektakl ukazujący skutki uzależnienia od internetu oraz "Z Pamiętnika kujonki" - spektakl poruszający problem przemocy i agresji.

Przedsięwzięcie miało na celu przekazanie znaczących treści z zakresu profilaktyki.

Prowadzona działalność edukacyjna i wychowawcza zwraca uwagę dzieci i młodzieży na problemy z którymi borykają się na co dzień, pomaga im zrozumieć i uświadomić konsekwencje dokonywanych wyborów.

Całość została sfinansowana przez Radę Rodziców przy SP Nr 37. Dziękujemy!

Ewelina Jeżewska

Zachęcamy do wsparcia akcji "Książka dla Rodaka". Celem przedsięwzięcia jest wyposażenie nowej biblioteki Ośrodka dla Polaków w Mińsku oraz międzynarodowej biblioteki przy Naczelnym Dowództwie NATO w Mons w Belgii. Zebraliśmy już książki, które szczególnie są preferowane czyli książki popularnonaukowe, encyklopedie, słowniki, lektury szkolne, bajki i baśnie. Prosimy naszych uczniów i ich Rodziców o dalsze dostarczanie książek na tę akcję do 20 lutego (SP nr 37 ul. Rydla 6),

Dziękujemy za zaangażowanie!

bibliotekarze

Dnia 28 lutego 2018r. w naszej szkole organizujemy Dzień Kota (szczegóły niebawem). W związku z tym zapraszamy uczniów do udziału w konkursie fotograficznym "Nasze koty". Konkurs polega na sfotografowaniu dowolnego kota. Gotowe zdjęcia prosimy dostarczyć do sali 224 lub 106 do 27 lutego. Ogłoszenie wyników najciekawszych zdjęć będzie 28 lutego. Najciekawsze zdjęcia wezmą udział w aukcji na rzecz bezdomnych kotów. 15 marca, w auli szkoły, aukcję poprowadzi pani Irena Krawcewicz. Ceny zdjęć od symbolicznej złotówki. Zebrane środki w całości trafią do schronisk na leki dla zwierząt.

Całe przedsięwzięcie organizuje Samorząd Uczniowski i Liga Ochrony Przyrody.

Dziś w szkole królował kolor czerwony, pachniało słodyczami, a Amorki roznosiły pozdrowienia walentynkowe. Konto Samorządu Uczniowskiego powiększyło się o kolejne fundusze na dofinansowanie wycieczek, wyjść... dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły klas I - VI. Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom, Nauczycielom i Rodzicom za pomoc w sprawnej organizacji dnia.

Opiekunowie SU