Wrzesień 2019

iod@spnt.pl

W styczniu do naszego przedszkola przyszedł kominiarz, który ubrany był na czarno, z cylindrem na głowie, a który jest tatą chłopca z naszej grupy. Swoim pojawieniem się wzbudził ogromne zainteresowanie wśród naszych dzieci. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy oraz zaprezentował sprzęt, którym, na co dzień się posługuje. Mamy nadzieję, że nasze guziki wytrzymały a Jego wizyta przyniosła nam szczęście.

Katarzyna Czapiewska

24 stycznia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy, na który dzieci nie tylko z naszej grupy czekały z upragnieniem. Zabawa była wspaniała. DJ zabawiał wszystkich wspaniale, nikt ani przez sekundę się nie nudził. Stroje jak zwykle piękne. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku będziemy się równie dobrze bawić. Do następnego balu...

Katarzyna Czapiewska

27 lutego 2019 r. dzieci z grupy Motylki i Niezapominajek uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym zorganizowanym przez przedstawicieli PKP z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych "Bezpieczny przejazd" .Jest to kampania informacyjna , która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pieszych na przejazdach kolejowych. Dzieci poznały m.in. zasady bezpiecznego zachowania w podróży pociągiem i na peronach. Dzieci obejrzały interaktywną prezentację i filmy dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez tory kolejowe. Celem spotkania było utrwalenie wśród dzieci znajomości znaków drogowych, rodzajów przejazdów kolejowych i uświadomienie konieczności respektowania przepisów dotyczących ruchu drogowego i kolejowego. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne, które mają przypominać i utrwalać najmłodszym użytkownikom ruch drogowo -kolejowego o bezpiecznym zachowaniu.

Magdalena Kopeć, Renata Pawłowska, Nikola Kaczemba

Czytaj więcej: Bezpieczny przejazd

W poniedziałek 25.02.2019 r. dzieci z grupy Niezapominajek pojechały się do Pałacu Młodzieży na spektakl "Laboratorium Pana Kleksa " był to interaktywny spektakl dla młodszych dzieci. Szalony Docent Pigwa wraz ze swoim Asystentem Heglem , wprowadzili nas w świat nauki. Dzieci mogły obejrzeć eksperymenty naukowe z ciekłym azotem, ciekłym tlenem i polimerami. Wszyscy mogli spróbować mrożone chrupki, obejrzeć co stanie się z sałatą po zanurzeniu w ciekłym azocie. Były wybuchy , ogień, wszystko to odbyło się na styku nauki i czarów.

Magdalena Kopeć, Renata Pawłowska

Czytaj więcej: Grupa Niezapominajki na spektaklu Laboratorium pana Kleksa