Styczeń 2020

Wszystkie 196490

iod@spnt.pl

W świetlicy szkolnej dzieci mają możliwość uczestniczenia w różnych eksperymentach. Poprzez zabawę z doświadczeniami naukowymi poznają tajemnice otaczającego świata i zasady rządzące prawami natury. W trakcie wykonywania eksperymentów uczą się wielu nowych pojęć z dziedziny chemii, biologii, fizyki czy geologii. Tym razem doświadczenie pt. „Zwariowany poduszkowiec” to eksperyment naukowy dla dzieci obrazujący siłę powietrza. Do jego przygotowania potrzebna jest płyta CD, plastikowa butelka oraz balonik. To jak długo poduszkowiec unosi się nad blatem, zależy od ilości powietrza w baloniku oraz od wielkości otworu przez który ono się wydostaje. To doświadczenie zaciekawi niejednego młodego naukowca! W trakcie tego doświadczenia było dużo śmiechu :).

Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata.

Wychowawcy świetlic:

Katarzyna Drożdżewicz,

Ewa Kalityńska - Rutkowska

Czytaj więcej:  Zwariowany poduszkowiec

Dnia 13.12.2019 r. w naszej szkole odbył się kiermasz pt. „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Na kiermaszu można było zakupić różnego rodzaju ozdoby świąteczne wykonane przez nauczycieli i dzieci m.in. stroiki świąteczne z szyszek i orzechów, stożki choinkowe ze styropianu, bombki ozdobione serwetkami i brokatem, dekoracje na patykach, choinki z filcu, bransoletki, kartki świąteczne itp. Wszystkie zgromadzone fundusze zostaną przekazane potrzebującym dzieciom z naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie za rok.

Opiekunowie TPD

Agnieszka Pieprzyk

Małgorzata Antczak

Czytaj więcej: Kiermasz świąteczny pt. ”I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Dnia 12.12.2018r. uczniowie klasy Ib zaangażowali się w warsztaty „Majsterkowo” organizowane przez Castoramę w Szczecinie. Kluczowym celem warsztatów było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzania wyobraźni, rozwijania umiejętności manualnych, a także zwiększenia wiedzy i świadomości ekologicznej. Z pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy dzieci wykonały modele ciężarówki z przyczepą. Uczniowie sklejali i łączyli drewniane elementy zabawek.

Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie myśląc o potrzebujących, ponieważ zabawki trafiły na kiermasz świąteczny „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”.

Za wykonane prace manualne uczniowie otrzymali, drobne prezenty.

Wychowawcy świetlic: Ewa Kalityńska – Rutkowska i Katarzyna Drożdżewicz

Wychowawca kl.Ib: Magdalena Kopeć

Czytaj więcej: „Majsterkowanie” w Castoramie

6 - go grudnia, w piątkowe popołudnie naszą świetlicę wypełniła dziecięca radość, śmiech i zabawa. Królował kolor czerwony, a wszystkie rozmowy toczyły się wokół jednego tematu: co przyniósł Mikołaj? W naszej świetlicy zostawił słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci, a nawet przysłał z wizytą swojego małego pomocnika... Podczas zajęć plastycznych, dzieci wykonały pięknie dekorowane skarpety mikołajkowe. Prace zostały wywieszone na gazetce świetlicowej. Święty Mikołaj z pewnością je podziwia. Przecież On widzi wszystko!

Wychowawcy świetlicy:

Magdalena Hałasa

Joanna Zagórska.

Czytaj więcej: Mikołajki w świetlicy 102

W powietrzu czuć już magię świąt. Wir przedświątecznych przygotowań porwał również dzieci ze świetlicy 202. W przeddzień Mikołajek - 5 grudnia, w naszej świetlicy stanęła piękna choinka. Uczniowie udekorowali drzewko bombkami, łańcuchami i światełkami. W świetlicy zawisły również inne dekoracje tworzące ten niepowtarzalny, świąteczny klimat. Nieustannie trwają również przygotowania do kiermaszu bożonarodzeniowego. Dzięki współpracy uczniów i nauczycieli powstają różne cuda i mniejsze cudeńka. Wszystkie rękodzieła będzie można nabyć podczas tradycyjnego dla naszej szkoły kiermaszu, który odbędzie się 13 grudnia. Dochód całkowity ze sprzedaży przeznaczamy na potrzeby podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Szykujcie oszczędności i przybywajcie! Niech to będzie nasze wspólne dzieło. Każdy przecież może zostać Świętym Mikołajem.

Wychowawcy świetlicy:

Magdalena Hałasa