Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Dzisiaj 176

Wczoraj 426

Miesiąc 6360

Wszystkie 170646

 

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

Nasza świetlica została wybrana i wyróżniona jako

najlepsza i najprężniej działająca w naszym województwie.

 

Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i duma, że nasze wieloletnie działania na rzecz uatrakcyjnienia zajęć świetlicowych zostały zauważone.

 

Jak co roku ZCDN w Szczecinie zorganizował konferencję dla nauczycieli świetlic szkolnych i środowiskowych. Nauczycielki świetlicy zostały zaproszone do Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w celu przedstawienia naszych metod pracy. W multimedialnej prezentacji pt. „Świetlica otwarta na kreatywność” zademonstrowałyśmy własnoręcznie wykonane pomoce naukowe oraz przeprowadziłyśmy jeden z wielu eksperymentów, które wykorzystujemy w zajęciach świetlicowych.

 

Opowiedziałyśmy też o ciekawych ludziach jakich zapraszamy oraz o interesujących miejscach, które odwiedzamy z dziećmi. Nauczyciele obecni na konferencji byli pozytywnie zaskoczeni ogromem działań realizowanych w naszej szkole i oznajmili, że z pewnością skorzystają z naszego doświadczenia.

 

W tym roku szkolnym nie spoczniemy na laurach a w dalszym ciągu będziemy uatrakcyjniać zajęcia, co z pewnością spotka się z pozytywnym odbiorem uczniów.

Wychowawcy świetlicy

 

Czytaj więcej: Świetlica w SP 37 najlepsza w województwie zachodniopomorskim

W dniach 14.05.2019r. do 08.06.2019r. trwać będzie nabór kandydatów do świetlicy szkolnej dla przyszłych klas I-IV.

 

Zapisując dziecko do świetlicy rodzic powinien:

• zapoznać się z procedurami obowiązującymi w świetlicy;

• pobrać wymagane dokumenty z sekretariatu, świetlicy lub strony internetowej.

• komplet dokumentów (karta zgłoszenia oraz zaświadczenie o zatrudnieniu) należy złożyć w sekretariacie szkoły.

 

Lista dzieci zakwalifikowanych do opieki świetlicowej w roku szkolnym 2019/2020 zostanie wywieszona 14 czerwca na tablicy ogłoszeń przy świetlicy 102.

      Jednym z doświadczeń przeprowadzonym na zajęciach poświęconych eksperymentom, było doświadczenie wyjaśniające na czym polega chromatografia.

Chromatografia najprościej mówiąc polega na przepuszczeniu mieszaniny przez jakiś ośrodek, w którym poszczególne składniki mieszaniny wędrują z różnymi prędkościami i dzięki temu zostają rozdzielone. Najprostsza w wykonaniu jest chromatografia bibułowa.

 

Do wykonania tego doświadczenie potrzebne będą:

- flamastry

- głęboki talerz

- kilkucentymetrowy pasek bibuły filtracyjnej bądź pasek zwykłego białego ręcznika kuchennego

- ocet

Wykonanie:

Do talerza wlewamy ok 1cm octu, mazakiem zamalowujemy część bibuły, którą następnie wkładamy do talerza z octem, jak pokazują zamieszczone fotografie.

Przebieg doświadczenia:

Ciecz zaczyna nam się wspinać do góry, dosięga zamalowanej części mazakiem i zaczyna ciągnąć za sobą wchodzące w skład barwniki, które rozdzielają się wędrując z różnymi prędkościami.

Wniosek:

Możemy stwierdzić, iż mimo tego, że mazak jest np. koloru brązowego lub innego, to składa się on z 3-4 innych barwników, które przemieszczają się po bibule z różną szybkością, w zależności od koloru barwnika.

 

W bardzo prosty sposób, w warunkach domowych, jesteśmy w stanie sprawdzić, z jakich barwików skomponowane zostały poszczególne kolory flamastrów.  Przy okazji - sprawdźcie z ilu kolorów składa się czarny flamaster…

Życzymy miłej zabawy!

Wychowawcy świetlic:  K. Drożdżewicz i E. Kalityńska-Rutkowska

 

Czytaj więcej: "Chromatografia bibułowa - rozdzielanie barwników flamastrów"

      Świetlice naszej szkoły dołączyły do grona placówek, które wzięły udział w akcji edukacyjnej i konkursie

„Kreatywni na 101”.

Celem akcji i konkursu był rozwój kreatywności, sprawności manualnej oraz umiejętności pracy w grupie wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, uczęszczających na zajęcia świetlicowe.

Realizacja zadania kreatywnego w oparciu o dostarczone przez organizatora materiały przyniosły dzieciom wiele radości i pozwoliły wykazać się ogromnym talentem.

 

Wszystkie świetlice zaangażowały się na 101% w akcję edukacyjną „Kreatywni na 101”.

Cieszymy się, że mogliśmy razem tak wspaniale się bawić!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

Wychowawcy świetlic

 

Czytaj więcej: „Kreatywni na 101”

W piątek 18 marca do świetlicy 202 zostały zaproszone dzieci z naszego przedszkola na specjalny pokaz eksperymentów. Dzieci podziwiały następujące doświadczenia: „Lampa lawa”, „ Uciekający pieprz”, „Tęcza skittles”, „Wulkan”. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane doświadczeniami a niektóre zostały dla nich specjalnie powtórzone, aby jeszcze raz zaobserwowały zachodzące reakcje. Następnie dzieci miały chwilę relaksu i z entuzjazmem bawiły się naszymi świetlicowymi zabawkami. Przedszkolakom bardzo się podobała ta niecodzienna wycieczka do świetlicy a na koniec otrzymały słodkie upominki.

Wychowawca świetlicy: Agnieszka Pieprzyk

 

Czytaj więcej: „Grupa „Żabek” w świetlicy 202”