Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Marzec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dzisiaj 8

Wczoraj 241

Miesiąc 4777

Wszystkie 132269

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

Podczas zabaw ruchowych w sali Tornado uczniowie poznali grę „w kabel”,​ która bardzo im się spodobała. W tej grze dwie osoby kręcą kablem a trzecia skacze. Ciekawostką jest, iż w tę grę bawili się już ich rodzice. Widząc duże zainteresowanie dzieci tą grą, na pewno podczas bardziej sprzyjającej pogody będziemy z niej korzystać na świeżym powietrzu.

Wychowawcy świetlic: A. Pieprzyk, P. Wisniewski

 

Czytaj więcej: Zapomniane zabawy w świetlicy 202 - gra w kabel

8 marca to święto wszystkich kobiet bez względu na wiek, dlatego uczniowie ze świetlicy przystąpili do wykonania tulipanów z wacików kosmetycznych i bibuły. Kwiaty powstały w ekspresowym tempie zyskując unikalne wielokolorowe wacikowe płatki. Efekt prac uczniów można podziwiać w naszej świetlicy.

Wychowawca świetlicy: Paulina Wisniewski

 

Czytaj więcej: Dzień Kobiet – świetlica 202

Uczniowie ze świetlicy 202 obchodzili dość nietypowe święto- dzień dinozaura. W ramach zajęć świetlicowych obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się, jakie są gatunki dinozaurów, czym się charakteryzowały i czym się żywiły. Uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą o pradawnych schorzeniach i z wielkim zaangażowaniem snuli teorie odnośnie wyginięcia stworzeń. Na koniec zajęć za pomocą dużych arkuszy papieru, taśmy malarskiej i farb, uczniowie wykonali figury dinozaurów.

Wychowawca świetlicy: Paulina Wisniewski

 

Czytaj więcej: Dzień dinozaura – świetlica 202

W świetlicy 102 obchodziliśmy dzień dinozaura, który przypada 26 lutego.

Dzieci zostały zapoznane z historią powstania dinozuarów, nazwami tj. skamieliny, paleontolog. Rozmawialiśmy również o tym czym żywią się dinozaury i dlaczego mogły wyginąć. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ilustracje dinozurów m.in. Celofyz, Silezaur, Wulcanodon, T-Rex,Triceratops. Następnie uczniowie zostali zaproszenie do stolików.Gdzie rozdane im zostały figury geometryczne z ,których mieli za zadanie ułożenie dinozaurów wymyślonych przez nich.Następnym zadaniem była praca plastyczna dinozaur z talerzyków papierowych i szablonów wybranego diznozura.Prace pięknych i groźnych dinozuarów ozdobiły gazetkę świetlicową.

Wychowawca świetlicy: Adrianna Marczewska -Piasecka

 

Czytaj więcej: Dzień dinozaura 

Prawidłowe żywienie dzieci jest warunkiem zdrowego rozwoju fizycznego i umysłowego, a także wzmacnia odporność naszych pociech. Zdrowa dieta dla dziecka to nie tylko dobrze skomponowany obiad, ale także przekąski, po które dzieci sięgają w różnych sytuacjach i o różnych porach dnia. To my dorośli powinnyśmy być odpowiedzialni za kształtowanie nawyków spożywania owoców, warzyw u naszych dzieciach od najmłodszych lat. W związku z tym w środę w świetlicy 102 przystąpiliśmy do przygotowywania szaszłyków owocowych. Dzieci najpierw musiały umyć owoce, potem zostały niektóre z nich obrane, a następnie co było największą zabawą krojenie i nakładanie owoców na patyczki do szaszłyków. Samodzielne zrobienie takiej zdrowej przekąski bardzo dzieciom się spodobało i co chyba najważniejsze smakowało. Z pewnością jeszcze nie raz zrobimy szaszłyki owocowe.

Wychowawca świetlicy: Joanna Zagórska

 

Czytaj więcej: Dzień owoców - szaszłyki owocowe