"Pomyślcie, to nic nie boli."

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Dzisiaj 121

Wczoraj 269

Miesiąc 8075

Wszystkie 390729

 

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

   
   Zastępca
   Rafał Malujda
 
   tel.+48-91-852-20-93
 

 

 
 
 
 

 

RODO-informacje

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić. W naszej świetlicy 102 również powstały wyjątkowe i niepowtarzalne „kropkowe” dzieła sztuki. Dzieci po zajęciach otrzymały „Kropkowe dyplomy” za udział w kreatywnych zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Wychowawca świetlicy: Katarzyna Drożdżewicz

Magdalena Hałasa

 

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Kropki  świetlica 102

15 września w świetlicy 202 obchodziliśmy Święto Kropki! „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” Tego dnia kropki zdominowały całą salę… Wszystko zaczęło się od niepozornej kropki namalowanej przez Vashti- małą, nieśmiałą dziewczynkę, która nie wierzyła w swoje zdolności. To właśnie w książce P. Reynoldsa kropka zmienia bieg pewnej historii. W naszej świetlicy także poznaliśmy tę krótką opowieść i odkryliśmy nasze zdolności . Dzieci opowiadały w czym są najlepsze. Okazało się, że mamy wśród uczniów wiele talentów do tańca, śpiewu i malowania, a nawet szycia! Bo każdy jest niepowtarzalny i ma talenty, czasami tylko głęboko ukryte. Po seansie filmiku i rozmowie z dziećmi o naszych zdolnościach zapanowało szaleństwo kropkowanej foto-budki :) Kreatywność dzieci zaskoczyła wszystkich, na koniec powstała piękna galeria prac plastycznych, w których kropka była jedynie początkiem…

Wychowawca świetlicy: Agnieszka Bobkowicz

Natalia Derendarz

Agnieszka Pieprzyk

 

Czytaj więcej: Dzień kropki w świetlicy 202

 

KONTAKT DO ŚWIETLICY:

ŚWIETLICA 102 DYŻURNA  - 91 46 68 468

ŚWIETLICA 202                  - 91 46 68 469

 

 

PRZYDZIAŁ  KLAS  DO  ŚWIETLIC  SZKOLNYCH:

ŚWIETLICA 102: klasy: 1a, 1d, 1e, 2b, 2c, 2e, 3c, 3d

ŚWIETLICA 202: klasy: 1b, 1c, 1f, 2a, 2d, 3a, 3b, 3e, klasy 4

 W nawiązaniu do międzynarodowej akcji Dzień Ziemi 2021, zapraszamy po do aktywnego uczestnictwa w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem:

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY - POMAGAJĄC INNYM - POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

Na czym polega nasz konkurs?

Nasz konkurs polega na zebraniu przez szkołę / przedszkole starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii, w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

 

 

Czytaj więcej: ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY - POMAGAJĄC INNYM - POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE!

 

             

        W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszym rodzinnym mieście Szczecinie. Oglądaliśmy zdjęcia oraz poznaliśmy interesujące miejsca i dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o naszym pięknym mieście.

Czy wiecie, ile kilometrów liczy najdłuższa ulica Szczecina? Albo jak się nazywał pierwszy prezydent naszego miasta? Którędy prowadzi Turystyczny Szlak? Na wszystkie te pytania i wiele innych odpowiadaliśmy bezbłędnie!

Chodziliśmy na wirtualne wycieczki, oglądaliśmy ciekawe miejsca, zabytki, poznawaliśmy legendy związane z naszym miastem.

Dodatkowo prace związane ze Szczecinem wykonane własnoręcznie przez dzieci zdobią korytarze oraz sale świetlicowe.

Ten tydzień zostanie na długo w naszej pamięci

 

Wychowawcy świetlicy
Katarzyna Drożdżewicz
Magdalena Hałasa
 

Czytaj więcej: Szczecin moje miasto