Dzieci w świetlicy bardzo chętnie lubią wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne. Tym razem zaproponowano im wykonanie zwierząt z liści. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic i przez to prace okazały się bardzo ciekawe. Serdecznie zapraszamy do ich oglądania na tablicy przed naszą świetlicą.

Czytaj więcej: „Jesienne zwierzaki z liści” – świetlica 202

Świetlica szkolna to miejsce gdzie dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzać czas zarówno przed lekcjami jak i po zajęciach lekcyjnych. Na świetlicy szkolnej dzieci odrabiają zadania domowe, biorą czynny udział w zajęciach organizowanych przez wychowawców ale także mają czas na swobodną zabawę. Poniżej zdjęcia z zabaw konstrukcyjnych klockami. Zabawy te rozwijają wyobraźnię, sprawność manualną, koordynacje wzrokową, kreatywność oraz bawiąc się w grupie uczniowie uczą się dzielenia i współdziałania. Dzięki dużej ilości klocków w świetlicy oraz przestrzeni, budowane konstrukcje i budowle są często większe niż dzieci które je budują.

Wychowawca świetlicy: Agnieszka Bobkowicz

Czytaj więcej: Zabawy konstrukcyjne - klocki

W świetlicy 202 przeprowadzono zajęcia pt. „Jesień w poezji”. Dzieci zapoznały się z wierszami polskich poetów i wypisały na kartkach oznaki jesieni w nich wymienione. Dowiedziały się co to jest wiersz, kto pisze wiersze, o czym można napisać wiersz, czy jest to łatwe czy trudne. Pod koniec zajęć uczniowie wykonali pracę plastyczną pt. „Jesienne pieczątki”. Dzieci malowały liście farbami a następnie odciskały je na białych kartkach. Powstały bardzo ładne prace, które można podziwiać na tablicy przy świetlicy.

Czytaj więcej: „Jesień w poezji” – świetlica 202

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci ze świetlicy szkolnej przez cały tydzień brały udział w zajęciach poświęconych trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela. Podczas zajęć uczyły się okazywać szacunek wszystkim osobom pracującym w szkole.

Zapoznały się z historią powstania Dnia Edukacji Narodowej, miały możliwość swobodnych wypowiedzi na temat pracy swoich wychowawców, słuchały wierszy o różnych pracownikach szkoły.

Wychowankowie postanowili własnoręcznie wykonać kartki witrażowe dla nauczycieli. Piękne kolorowe serca wykonały dzieci ze świetlicy 102 dla swoich wychowawców.

Wychowawcy świetlic: Maria Piotrowska, Ewa Kalityńska - Rutkowska

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej

Dzieci bardzo lubią gimnastykę poranną przy muzyce. Powtarzają ćwiczenia zaproponowane przez nauczyciela a także sami mogą pokazywać swoje. Regularna aktywność fizyczna sprawia, że organizm dziecka jest stale dotleniony a mięśnie zdrowe i sprawne. Ponadto, dobrze oddziałuje na układ kostny. Dzieci mają dużą ilość energii a poprzez aktywność ruchową mogą natomiast wyładować jej nadmiar.

Czytaj więcej: Gimnastyka poranna w świetlicy 202