14 października odbyła się kolejna wyprawa po naszej pięknej Puszczy Bukowej. Na początku wycieczki dowiedzieliśmy się jakie atrakcje na nas czekają. Tuż po niewielkim wysiłku oglądaliśmy dwa okazałe głazy- pozostałość po przejściu  lądolodu tysiące lat temu Głazu serce i Głazu Grońskiego.Nie lada gratką było wspinanie się na szczyt góry Bukowiec o wysokości 149 metrów n.p.m. Całe szczęście, że na szczycie mieliśmy chwilę przerwy. To dało nam siłę do dalszej wspaniałej wędrówki. W świetnych humorach i kilku kilometrach w nogach zakończyliśmy naszą wyprawę niedaleko wejścia do Parku „Zdroje”.

Ewa Gąsiorowicz

30 września 2017 roku ruszyliśmy na zwiedzanie Puszczy Bukowej. Licznie zgromadzonych uczniów i  opiekunów powitała niespodzianka. Z okazji „Dnia Chłopaka” wszyscy mężczyźni i mali i duzi otrzymali słodki upominek. Tak zasileni energią mogliśmy długo wędrować wyznaczoną trasą. Po drodze sporą atrakcją był dla nas widok ogromnego omszałego głazu oraz słupa przypominającego indiański totem. Wszystko to do obejrzenia po iście górskiej wspinaczce. Oprócz pięknych widoków i kolorowych liści zwiastujących początek jesieni spotkaliśmy też licznie spacerujące żuki oraz rozmaite gatunki gąsienic. W radosnych nastrojach rajd zakończyliśmy tuż przy Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

Ewa Gąsiorowicz

Inaugurację roku szkolnego 2017/2018 z Leśnymi Sobotami odbyła się 23 września 2017 w Puszczy Wkrzańskiej. Bardzo miło było nam powitać licznie przybyłych stałych bywalców Leśnych Sobót jak również tych którzy po raz pierwszy uczestniczyli w wycieczce. Tym razem wędrowaliśmy malowniczą ścieżką ekologiczno-edukacyjną wokół Jeziora Głębokiego. Po drodze mijaliśmy wiele Pomników Przyrody: Buki Upiory oraz Dęby Brytyjczycy i Stróże. Meta złazu zorganizowana była w na Polanie Białej za Leśniczówką. Dzięki wsparciu Gminy Miasta Szczecin na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami oraz wiele atrakcyjnych konkursów z nagrodami.

Ewa Gąsiorowicz

Zbiórka pod szkołą 9:15 powrót około 13. Zabieramy ze sobą 2 bilety po 1zł, książeczki turystyczne i oczywiście coś do jedzenia i picia.

TRASA : Szczecin Podjuchy (ul. Złota NŻ – MZK) – szlak żółty – Wzgórze Akademickie – rez. przyrody „Zdroje” – bez szlaku – Jez. Szmaragdowe – szlak żółty – Polana Widok – „Grota za Łukami”, 6,0 km

POWRÓT: Zejście ul. Grabową do ul. Batalionów Chłopskich

Opiekunowie SKKT:

Ewa Gąsiorowicz i Ewa Wolanicka

III Rajd w Dąbiu odbył się w sobotę 13 maja. Miłym zaskoczeniem była długo oczekiwana piękna słoneczna pogoda. Z przewodnikiem spotkaliśmy się przy pomniku „Poległym w walce o wyzwolenie Dąbia”. Podczas wycieczki odwiedziliśmy Kąpielisko Dąbie,  oglądaliśmy XIII-wieczny fragment muru obronnego oraz Kościół p.w. WNMP. Wycieczka prowadziła nas bardzo pięknym i malowniczym fragmentem Dąbia wzdłuż rzeki Płoni. Przewodnik zachwycał nas opowieściami i szczegółami ze swojego dzieciństwa a wszystko to związane właśnie z odwiedzanym przez nas Dąbiem. Część edukacyjna rajdu zakończyła się na boisku szkolnym SP 71. Na tym nie koniec atrakcji. Po gorącym posiłku otrzymaliśmy dodatkowe znaczki za ukończenie rajdu. Wielu uczestników dostało też dodatkowe nagrody za udział w konkursach oraz loterii.