Czerwiec 2018

Izabela Zajączkowska

ido@spnt.pl

Na imię mam Miłosz. Mam dziewięć lat i chodzę do 3 klasy.

"Tajemnica hotelu" jest pierwszą książką, którą przeczytałem sam. Okazało się, że bibliotece szkolnej jest dużo książek z tej serii. W tej książce właściciel hotelu był przebrany za Mikołaja i dawał dzieciom prezenty. Niestety, dzieci go wyśmiały, gdyż wiedziały kim jest naprawdę.

Książka podobała mi się też dlatego, że był w niej gruby jamnik, którego ktoś ukradł. Bardzo lubię zwierzęta i chciałbym mieć psa. Na szczęście Lasse i Maja rozwiązali zagadkę i wszystko skończyło się dobrze. Polecam, przeczytajcie.

Miłosz Michnik kl. 3a

Bardzo spodobała mi się książka pt. „Tajemnica Hotelu”. Czytając ją miałam ochotę przeżyć taką samą przygodę, bo uwielbiam zagadki! Dodatkowo historia jest przekazana w zabawny sposób, np. opis ,,zaginionego” psa. Historia jest bardzo ciekawa i nie wiadomo do końca jakie będzie tej zagadki rozwiązanie. Zdążyłam przeczytać trzy wybrane tytuły, ale też ,,Tajemnicę Miłości” i ,,Tajemnicę Mumii”. Tak bardzo mi się spodobały, że postanowiłam przeczytać wszystkie książki z tej serii, a jest ich aż 27!

Agata Ratajczk kl. 2b

,,[...] Wtedy słychać okrzyki z różnych miejsc na widowni:

- Mój portfel!

- Mój telefon!

- Mój naszyjnik! [...]

- Ratunku! Mój naszyjnik zniknął! [...]’’

Kto okradł widzów cyrku Splendido podczas przedstawienia w Valleby?

Czy była to pierwsza taka kradzież?

Czy i tym razem Lasse i Maja rozwikłają tą zagadkę?

Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania i jesteś ciekawy przygód dwóch młodych detektywów, to koniecznie przeczytaj książkę ,,Tajemnica cyrku” z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai!

Dawid Wdowczyk kl. 2b

Ogólnopolski Konkurs Poezji i Fotografii Marynistycznej

„Impresje Morskie 2018”

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 68 w Szczecinie im. 12 Pułku Ułanów Podolskich, ul. Zakole 1A

Celem konkursu jest promowanie miasta Szczecin oraz piękna Bałtyku i polskich wybrzeży, zachęcania uczniów do poznawania fauny i flory, pokazywanie związków ludzi z morzem, inspirowanie zainteresowań twórczością artystyczną o charakterze marynistycznym.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat

Najważniejsze punkty regulaminu:

1. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę uczestników.
  2. Uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie jedną pracę
  3. Wiersze powinny być napisane na komputerze lub odręcznie/czytelnie/ i zapisane na płycie CD.
  4. Fotografie należy przynieść w formie papierowej (format 20x30 cm) z dołączoną płytą CD. (zdjęcia zapisane w formacie JPG, o minimalnej rozdzielczości 2400x3200 pikseli, większa rozdzielczość ułatwi później publikację w wystawie pokonkursowej) dopuszcza się wydruki na papierze fotograficznym.
  5. Każda praca powinna na odwrocie zawierać metryczkę: tytuł, imię i nazwisko autora, wiek, szkołę i miejscowość oraz dane opiekuna.

Szerzej o konkursie można dowiedzieć się w bibliotece szkolnej lub na stronie szkoły – organizatora.

www.sp68szczecin.szkolnastrona.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału. Można się zdecydować tylko na jedną formę konkursową, w której się czujecie najlepiej.

Termin składania prac w bibliotece szkolnej upływa

10 kwietnia 2018 r.

Grażyna Szałata-Siudak, Grażyna Pławska

W roku szkolnym 20117/18 w bibliotece szkolnej w ramach inspirowania uczniów do rozwoju zainteresowań i samokształcenia proponujemy:

• Projekt czytelniczy dla klas 1 „Podróż do Książkolandii”
  • Projekt czytelniczy dla klas 2 „Księgarnia”
  • Konkurs dla klas 3 „Czy można zaprzyjaźnić się z dziećmi z Bullerbyn?”
  • Projekt czytelniczy dla klas 1 – 3 „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” („Tajemnica cyrku”, „Tajemnica hotelu”, „Tajemnica biblioteki”) w ramach którego uczniowie:

- zachęcą plakatem do przeczytania książki

- napiszą recenzję

- wykażą się wiedzą w konkursie nt. książki

• Projekt czytelniczy dla klas 4 – 6 „Kroniki Saltamontes” autorstwa Moniki Marin, w ramach którego uczniowie:

- napiszą wypracowanie na temat I i II części Kroniki

- wykonają prace plastyczne

- nakręcą krótki film „Dlaczego książka nam się podobała?”

- wykażą się wiedzą w konkursie nt. książki

• Konkurs dla klas 6 „Korzystamy z różnych źródeł informacji”

Zachęcamy również do odwiedzania czytelni, w której organizowane będą wystawy tematyczne oraz spotkania autorskie.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas drugich do udziału w corocznym projekcie czytelniczym pt. "Księgarnia". Konkurs odbędzie się na podstawie niżej podanej listy książek. Obejmuje ona tytuły byłych i obecnych lektur z klas 1-3. Chcemy zachęcić dzieci do czytania książeczek nie będących już obowiązującą lekturą.

Czytaj więcej: Projekt czytelniczy "Księgarnia"