iod@spnt.pl

Szanowni Państwo!

Rodzina odgrywa ważną rolę w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania. Nie zapominajmy, że pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w domu rodzinnym. Edukacja w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u małych czytelników zamiłowanie do książek. Wyrobienie nawyku czytania książek i sprawienie, aby książki były dla dziecka ważne, może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły. O tym jakie znaczenie mogą mieć dla dzieci książki, musimy pamiętać zarówno my, nauczyciele, jak i Państwo, Rodzice. Od dawien dawna rodzice i dziadkowie czytali swoim dzieciom bajki. Postarajmy się, aby tak było nadal.

„Bez względu na to, ile masz zajęć drogi rodzicu, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji, komputera i Internetu”.

Październikowe Święto Bibliotek Szkolnych w tym roku pod hasłem "Wyobraź sobie".

Proponujemy uczniom i nauczycielom następujące wydarzenia i konkursy:

Październikowy Mistrz Czytelnictwa

Ten zaszczytny tytuł otrzyma czytelnik, który przeczyta do końca października najwięcej książek.

„Ciekawość rośnie w miarę czytania”

Odbędą się spotkania w czytelni szkolnej, podczas których przeczytamy fragmenty nowych, ciekawych książek oraz posłuchamy audiobooków.

Na godzinach z wychowawcą łącznicy z biblioteką przeczytają głośno fragmenty nowości wydawniczych z naszej biblioteki.

„Podaruj książkę bibliotece”

Zapraszamy do akcji wzbogacenia szkolnego księgozbioru. Każdy z Was ma na pewno w domu przeczytane książki, które za zgodą Waszych rodziców mogą być podarowane naszej bibliotece. Dzięki Wam powiększymy nasz księgozbiór o nowe, ciekawe pozycje.

Wystawy tematyczne

W holu szkoły przeczytacie informacje o naszym święcie oraz poznacie laureatów i ich prace z październikowych konkursów czytelniczych i plastycznych.

Konkursy plastyczne - Październikowe Kalendarium

Konkurs plastyczny dla klas 4-6 - plakaty opisujące życie i twórczość znanych postaci.

Konkurs plastyczny dla klas 1 - 3 - "Ilustracja do ulubionej książki".

Konkursy i projekty czytelnicze (całoroczne)

1. Dla klas 2 projekt „Księgarnia”.
  2. Dla klas 3 konkurs "Czy można zaprzyjaźnić się z dziećmi z Bullerbyn?".
  3. Dla klas 4 i 5 konkurs "Świat baśni - życie i twórczość H.CH. Andersena".
  4. Dla klas 6 konkurs "Korzystamy z różnych źródeł informacji".

Zapraszamy wszystkich do wspólnych działań i zabawy!

Zapraszamy wszystkich uczniów klas drugich do udziału w corocznym projekcie czytelniczym pt. "Księgarnia". Konkurs odbędzie się na podstawie niżej podanej listy książek. Obejmuje ona tytuły byłych i obecnych lektur z klas 1-3. Chcemy zachęcić dzieci do czytania książeczek nie będących już obowiązującą lekturą.

Czytaj więcej: Projekt czytelniczy "Księgarnia"

W roku szkolnym 2019/20 w bibliotece szkolnej w ramach inspirowania uczniów do rozwoju zainteresowań i samokształcenia proponujemy:

• Projekt czytelniczy dla klas 1 „Podróż do Książkolandii”.
  • Projekt czytelniczy dla klas 2 „Księgarnia”.
  • Konkurs dla klas 3 „Czy można zaprzyjaźnić się z dziećmi z Bullerbyn?”
  • Konkurs dla klas 4 i 5 "Świat baśni - życie i twórczość H. Ch. Andersena".
  • Konkurs dla klas 6 "Korzystamy z różnych źródeł informacji".
  • Zapraszamy do udziału w obchodach "Święta Bibliotek Szkolnych",  "Majowych Dni Książki" oraz na bieżąco oferowanych przez nas konkursach międzyszkolnych i ogólnopolskich.

Na imię mam Miłosz. Mam dziewięć lat i chodzę do 3 klasy.

"Tajemnica hotelu" jest pierwszą książką, którą przeczytałem sam. Okazało się, że bibliotece szkolnej jest dużo książek z tej serii. W tej książce właściciel hotelu był przebrany za Mikołaja i dawał dzieciom prezenty. Niestety, dzieci go wyśmiały, gdyż wiedziały kim jest naprawdę.

Książka podobała mi się też dlatego, że był w niej gruby jamnik, którego ktoś ukradł. Bardzo lubię zwierzęta i chciałbym mieć psa. Na szczęście Lasse i Maja rozwiązali zagadkę i wszystko skończyło się dobrze. Polecam, przeczytajcie.

Miłosz Michnik kl. 3a